Başbakan Erdoğan, Köprülü Kavşakların Açılışını Yapacak

Başbakan Erdoğan, Köprülü Kavşakların Açılışını Yapacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Aralık 2005 Cumartesi günü Aydınlıkevler ve Yenişehir Köprülü Kavşakları ile Şefik Can Caddesi'nin açılışını yapacağını duyurdu. Basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Akyürek, 'Bütün kavşakları milim milim planlayarak düzenliyoruz. Zaman kaybetmemek için tüm yatırımları aynı anda gerçekleştiriyoruz. Ülkeler arası rekabetin şehirler arası rekabete dönüştüğü günümüzde, gücümüzü sloganlarla değil, üretimle ortaya koymaya devam edeceğiz' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya ziyareti ve Büyükşehir Belediyesi'nin 2005 yılı yatırımları ile 2006 yılı hedefleri hakkında bilgi verdi.

MEVLANA TÖRENLERİ BARIŞ KONGRESİ HALİNE GELECEK

Mevlana Bera Otel'de basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, konuşmasının başında, Hazreti Mevlana'yı Anma törenlerine değindi. Başkan Akyürek, törenlerin geldiği noktanın memnuniyet verici olduğunu belirterek, amaçlarının Konya'nın 'Barış Merkezi' ve 'Kültür Başkenti' haline gelmesi olduğunu ifade etti. Bu yılki törenlere çok sayıda yerli ve yabancı devlet adamı, gazeteci, yazar, bilim adamı katıldığını hatırlatan Başkan Akyürek, medeniyetler arası diyalog ve buluşma programlarına katılan devlet adamlarının da gelecek yılki programlara katılma isteklerini şimdiden kendilerine ilettiklerini vurgulayarak, Mevlana törenlerinin gelecek yıldan itibaren Barış Kongresi haline dönüşeceğini kaydetti.

2006 YILINDA 100 TEMEL ESER HAYATA GEÇİRİLECEK

Konuşmasının devamında, Konya'da yeni bir atılım döneminin başlatılması gerektiğini kaydeden Başkan Akyürek, bu atılımların belediyecilikte ve sanayide gerçekleşeceğini ifade ederek şunları söyledi: 'Şu anda yapmış olduğumuz trafik ile ilgili düzenlemeler, yeni yollar, caddelerin standardının yükseltilmesi çabası, köprülü kavşaklar, yeni otopark projeleri; bunlarla birlikte yürüyen diğer fiziki çalışmalar, bu projenin altyapısını oluşturuyor. Konya'da belediyecilikte atılımı mutlaka sağlayacağız. Başlattığımız yoğun tempo 2006 yılında da devam edecek. 2006 yılı Şeb-i Arus törenlerine kadar, Konyamızın çok önemli 100 temel yatırımını bitirmiş, ya da bu eserlere başlamış olacağız. Konya'da bizim dönemimize kadar toplam 6 köprülü kavşak yapılmıştı. Biz, Temmuz 2006'ya kadar bu rakamı aşacağız. Ayrıca, Zindankale mevkiinde yapımına yakında başlayacağımız ve Araboğlu Makası, Şerafettin Camii ile Belediye civarında da inşa edeceğimiz katlı otoparklarla Konya'da trafik sorununu önemli ölçüde çözeceğiz. Bütün kavşakları milim milim planlayarak düzenliyoruz. Zaman kaybetmemek için tüm yatırımları aynı anda gerçekleştiriyoruz. Ülkeler arası rekabetin şehirler arası rekabete dönüştüğü günümüzde, gücümüzü sloganlarla değil, üretimle ortaya koymaya devam edeceğiz.'

BAŞBAKAN KÖPRÜLÜ KAVŞAKLARI AÇACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 16 Aralık 2005 Cuma günü Konya'da olacağını hatırlatan Başkan Akyürek, Başbakan Erdoğan'ın 16 Aralık günü bir dizi temasla birlikte Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek, Konya yatırımları ile ilgili brifing alacağını, daha sonra ise Gençlik Şöleni'ne katılacağını duyurdu. Başkan Akyürek, Başbakan Erdoğan'ın 17 Aralık 2005 Cumartesi günü saat 12:30'da Aydınlıkevler girişinde, Aydınlıkevler Köprülü Kavşağı'nın açılış törenine katıldıktan sonra, Yenişehir Köprülü Kavşağı ve Şefik Can Caddesi'nin açılışlarını da yapacağını, ardından da sanayicilerle bir araya gelerek çeşitli fabrikaların açılışını gerçekleştireceğini açıkladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;