Başbakan Erdoğan: Konya'ya Bak Türkiye'yi Gör

Başbakan Erdoğan: Konya'ya Bak Türkiye'yi Gör

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Balık Hali, Aksaray Yolu Köprülü Kavşağı ve Karaman Yolu Köprülü Kavşağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Konya'ya her gelişinde şehirdeki değişimin dikkat çektiğini belirten Başbakan Erdoğan, Konya'nın sadece manevi zenginliklerinin gücüyle değil, maddi gelişmesiyle de herkesi kendine hayran bıraktığını vurgulayarak, 'Konya'ya bak Türkiye'yi gör' dedi.

AK Parti Konya İl Kadın Kolları’nın 2’inci Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Konya’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından Aksaray Yolu Köprülü Kavşağı, Karaman Yolu Köprülü Kavşağı ve Balık Hali, Selçuklu Belediyesi’nin restore ettiği Zazadınhan ve Karatay Belediyesi Hizmet Binası’nın açılışlarını yaptı.

KONYA, DÜNYADA YÜKSELEN BİR ŞEHİR

Muhacir Pazarı Balık Hali’nde düzenlenen toplu açılış programında konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’ya bu dönemde kazandırılan yatırımların önemine dikkat çekti. Başbakan Erdoğan’ın, Konya’nın dünya kentleri ile yarışır hale gelmesi için ihtiyaç duyulan yatırımlarda her zaman yanında olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, KOP, Hızlı Tren, Atıksu Arıtma Tesisi, Mevlâna Kültür Merkezi, yeni adliye, toplu konut ve hastane yatırımları nedeniyle teşekkür etti. Konya’nın dünyada yükselen bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, kararlı adımlarla dünya şehirleri arasında önlere doğru ilerlediklerini ifade etti.

KONYA, KENDİNE HAYRAN BIRAKIYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise, Konya’ya 11’inci gelişi olduğunu hatırlatarak, her defasında Konya’nın gelişmesi yolunda atılan adımlara şahit olduğunu söyledi. Konya’nın sadece manevi zenginliklerinin gücüyle değil, maddi gelişmesiyle de herkesi kendine hayran bıraktığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, “Açılışını yapacağımız yatırımların hepsi, Konyalıların yaşam kalitesini yükseltecek. Konya, büyük bir dönüşüm ve gelişim yaşıyor. Konya’daki belediyelerimiz, bizlerin yüzünü ağartan ak ve pak hizmetlerle yollarına devam ediyorlar. Belediyelerimiz, yatırımlara önemli paylar ayırarak yerel kalkınmaya katkıda bulunuyorlar. Asıl olan da işte budur. Hizmet belediyeciliğidir. Ülkemizin bir bütün olarak kalkınabilmesinde, bu çok önemlidir” dedi.

2013’TE KONYA’YA 10 MİLYON TURİST

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 2007 yılında dünya ülkelerinde gerçekleştirdiği tanıtım programlarının karşılığını bulduğunu kaydeden Başbakan Erdoğan, Konya’ya gelen turist sayısının 250 binden 2.5 milyona ulaştığını, hedefin ise 2013 yılında 10 milyon turist olduğunu belirtti.

KONYA’YA BAK, TÜRKİYE’Yİ GÖR

Konuşmasında Konya’ya yapılan yatırımlarla ilgili de bilgi veren Başbakan Erdoğan, KOP ve Hızlı Tren projelerinin hızla ilerlediğini söyledi. Başbakan Erdoğan konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Tüm anlattıklarımla beraber, sadece Konya’ya bak Türkiye’yi gör. Hiç tereddüde yer yok. El ele vereceğiz. Omuz omuza vereceğiz tek bir şey söyleyeceğiz. Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında birleşerek geleceğe yürüyeceğiz.

TOPLU AÇILIŞ YAPILDI

Konuşmaların ardından Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, milletvekilleri, Konya Valisi Osman Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve protokol üyeleri, birlikte kurdela keserek yatırımların toplu açılışını yaptılar.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;