Başbakan Erdoğan, Büyükşehir'in 3 Eserinin Açılışını Yapacak

Başbakan Erdoğan, Büyükşehir'in 3 Eserinin Açılışını Yapacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Nisan 2008 Cuma günü açılışı yapılacak Büyükşehir Belediyesi'nin 3 yatırımı hakkında bilgi vererek, tüm Konyalıları açılışa davet etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Nisan 2008 Cuma günü açılışını yapacağı Büyükşehir Belediyesi yatırımları ve açılış programı ile ilgili bilgi verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak yeni Balık Hali’nde basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Balık Hali’nde üç önemli eserin açılışının yapılacağını ifade etti.

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL BALIK HALİ

Türkiye’nin en güzel balık halini Konya’ya kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, Balık Hali’nin toplam 53 işyeri ile Konya’ya hizmet vereceğini söyledi. Balık Hali’nin yanında bulunan tarihi Söylemez Türbesi’nin de restore edildiğini hatırlatan Başkan Akyürek, Balık Hali’nin toplam maliyetin 6 milyon YTL’ye olduğunu ifade etti.

AKSARAY VE KARAMAN YOLU KÖPRÜLÜ KAVŞAKLARI

Balık Hali’nde yapılacak törende Aksaray ve Karaman Yolu Köprülü Kavşaklarının açılışlarının da yapılacağını vurgulayan Başkan Akyürek, “Aksaray Yolu Köprülü Kavşağı 11.5 milyon YTL’ye mal oldu ve Konya’nın en güzel köprülü kavşaklarından biri oldu. Antalya Yolu’nda kesintisiz trafik akışı sağlamak ve trafik kazalarını önlemek amacıyla yapılan Karaman Yolu Köprülü Kavşağı ise 5 milyon YTL’ye mal oldu” dedi.

AÇILIŞA DAVET

Başkan Akyürek, 25 Nisan 2008 Cuma günü saat 15.30’da Muhacir Pazarı yanı Balık Hali’nde Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açılışlara tüm Konyalıları davet etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;