Başbakan Erdoğan Büyükşehir Belediyesi'nin 88 Yatırımının Açılışını Yaptı

Başbakan Erdoğan Büyükşehir Belediyesi'nin 88 Yatırımının Açılışını Yaptı

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 88 yatırımının toplu açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Son dönemde yapılan yatırımlarla Konya'nın çehresinin değiştiğini belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Konya'ya girdiğimiz zaman modern bir şehre girdiğimizi görüyoruz. Gönlümüz ferahlıyor. Konya'nın, Kayseri'nin, Antalya'nın Avrupa şehirlerinden hiçbir farkı yok. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasının laf olmadığının örneklerini veriyoruz' dedi. Başbakan Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında ise, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 29 Mart Yerel Seçimleri'nde AK Parti'den tekrar aday olduklarını açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 422 milyon YTL değerindeki 88 yatırımının toplu açılışını gerçekleştirdi.

Eski Adliye alanında gerçekleştirilen açılış törenine Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra; Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer, AK Parti Milletvekilleri, Konya Valisi Osman Aydın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, parti teşkilatları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KONYA’NIN TÜM SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

Törende konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 800 yıl önce Konya’yı şereflendiren Mevlana’nın elini üzerlerinde hissederek çalıştıklarını söyledi. Hükümetin yerel yönetimlere verdiği destekle Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını kaydeden Başkan Akyürek, “Hükümetimiz Konya’nın tüm sorunlarını çözüyor. Konya’ya kazandırdığınız yatırımlar nedeniyle size Konya adına teşekkür ediyorum. Konya’yı geçmişi kadar görkemli bir geleceğe hazırlamak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

KONYA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Konya’nın gönüllerinde ayı bir yeri olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise, son dönemde yapılan yatırımlarla Konya’nın çehresinin değiştiğini ifade etti. Başbakan Erdoğan, “Konya’ya girdiğimiz zaman modern bir şehre girdiğimizi görüyoruz. Gönlümüz ferahlıyor. Konya’nın, Kayseri’nin, Antalya’nın Avrupa şehirlerinden hiçbir farkı yok. İşte ak belediyeciliğin temelinde de bu var. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasının laf olmadığını bu çalışmalarla gösteriyoruz” dedi.

MİLLETİN HİZMETKARI OLAN BİR İKTİDARIZ

Konya’nın artık bir çekim merkezi haline geldiğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, 5 yıl önce 500 bin turist gelen Konya’ya bugün 2 milyon turist geldiğini, bunun daha da artacağını söyledi. Konya’ya Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan köprülü kavşak sayısının 8 olduğunu, son 5 yılda 21 köprülü kavşak yapıldığını hatırlatan Başbakan Erdoğan şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediyemiz Konya’ya 5 yılda 815 milyon YTL’lik yatırım yaptı. Mevlana, medeniyetimizin en önemli değerlerinden biri olduğu için tüm bunlar Konya’ya yakışır. Biz, ülkemizin, milletimizin hizmetindeyiz. Biz millete efendilik taslayan değil, milletin hizmetkarı olan bir iktidarız. Bizim için Konya neyse Hakkari de odur. Türkiye’yi bir uçtan bir uca ayrım yapmadan aynı anda kalkındırmak bizim için Cumhuriyetçiliktir.”

TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ

Konuşmaların ardından Ankara Yolu, İstiklal Harbi Şehitliği ve Saraybosna Parkı’na canlı bağlantılar yapılarak; Büyükşehir Belediyesi’nin 88 yatırımının, Selçuklu Belediyesi’nin Şefkat Evi’nin, Karatay Belediyesi’nin sosyal tesisinin, Meram Belediyesi’nin 16 derslikli ilköğretim okulunun toplu açılışları yapıldı. Daha sonra; TOKİ’nin Çumra, Doğanhisar, Yunak, Cihanbeyli ve Bozkır ilçelerinde yaptırdığı 711 konutun anahtarları sahiplerine teslim edildi.

BAŞKAN AKYÜREK YENİDEN ADAY

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış töreni sonrası Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 29 Mart Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den tekrar aday olduklarını açıkladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;