Başbakan Erdoğan: Bilim Merkezlerine Desteğimiz Sürecek

Başbakan Erdoğan: Bilim Merkezlerine Desteğimiz Sürecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Merkezi kurulması konusunda 2008 yılında 16 büyükşehir belediyesine açık bir çağrı yapıldığını hatırlatarak, yapılan değerlendirmede Konya Büyükşehir Belediyesi'nin projesi için destek kararı alındığını, önümüzdeki yıllarda bu konuda uygun proje önerilerine destek verilmeye devam edileceğini söyledi.

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ankara’da toplandı.

13 bakan, çok sayıda bürokrat, askeri ve sivil yetkililerin katıldığı toplantının açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplumda bilim kültürünün yaygınlaştırılması, bunun bir yaşam tarzı olmasının büyük önem taşıdığını belirterek, bu amaçla yapılan en önemli etkinlikler arasında bir Bilim Merkezi kurulması da bulunduğunu vurguladı.

Bilim Merkezi kurulması konusunda 2008 yılında 16 büyükşehir belediyesine açık bir çağrı yapıldığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, “Önerilen projeler arasında, konusunda uzman bağımsız Değerlendirme Kurulu üyelerinin kararı ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nin projesi için destek kararı verildi. Önümüzdeki yıllarda bu konuda uygun proje önerilerine destek verilmeye devam edilecektir” dedi.

Başbakan Erdoğan, bilim ve teknolojinin ''dertlere derman'' olması, katma değer üretmesi için somut yaklaşımlar ve tutumlar ortaya koyması gerektiğini belirterek, bilimin sadece belli programlarda veya beyannamelerde yer verilen bir başlık olmaktan çıkarılmasını, bilin insanlarının toplum gerçeklerinden kopmaması gerektiğini de söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;