Başarılı Su Timleri Ödüllendiriliyor

Başarılı Su Timleri Ödüllendiriliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından su bilincinin oluşturulması için okullarda kurulan Su Timi'nin çalışmaları devam ediyor. 100. Yıl Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu Su Timi?ne verilen ödüllerin ardından Dr. Mustafa Öten İlköğretim Okulu Su Timi?ne teşekkür belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün okullarda uyguladığı Su Timleri çalışmasında başarılı olan okullar ödüllendiriliyor.

Su Timleri çalışmasında 100. Yıl Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu'nun aldığı ödülün ardından, Dr. Mustafa ÖTEN İlköğretim Okulu Su Timi'ne ödülleri Alâaddin Keykubat Salonu'nda verildi. Programa KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, genel müdür yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri ve daire başkanları katıldı.

Düzenlenen törende konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, yapılan çalışmalar sayesinde yüzlerce ton suyun kurtarıldığını belirterek, 'Bu duyarlılığınızdan ve çalışmalarınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. Biliyorsunuz ki, insan susuz ancak 3 gün yaşayabilir. Su canlıların yaşaması için hayati öneme sahiptir. Sizler yalnızca ihtiyacınız kadar su kullanarak neler yapılabileceğini kanıtladınız' dedi.

Çalışmalarda yer alan 10 öğrenciye teşekkür belgeleri KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, KOSKİ Genel Müdür Yardımcısı İ. Selim Uzbaş ve İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Ceran tarafından verildi.

SU TİMLERİ ÇALIŞMASI

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Konya merkezdeki tüm ilköğretim okullarında kurulan Su Timleri, hem okulda, hem dışarıda su tasarrufu konusunda arkadaşlarını bilinçlendiriyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen Su Timleri çalışması Konya'daki tüm ilköğretim okullarının müfredatlarında yer alıyor. Su Timleri, okullarında afiş ve pano hazırlayıp teneffüslerde açık bırakılan ve arızalı olan muslukları denetliyor. Öğrenci arkadaşlarına suyu israf etmeden el yıkamayı ve diş fırçalamayı anlatan Su Timleri, suyu israf eden öğrencileri de uyarıyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;