Başarılı Su Timleri Mavi Bayrak'la Ödüllendiriliyor

Başarılı Su Timleri Mavi Bayrak'la Ödüllendiriliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Konya'da su bilincinin oluşturulması için okullarda başlattığı Su Timleri çalışması amacına ulaşıyor. Konya merkezdeki tüm ilköğretim okullarında kurulan Su Timleri arasında en çok tasarrufu sağlayan okullara KOSKİ tarafından Mavi Bayrak veriliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün “Bilinçli Tüketim ve Su Tasarrufu” çalışmaları meyvesini vermeye başladı. Vali Necati Çetinkaya İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan Su Timleri, okullarında yaptıkları su tasarrufu çalışmalarından dolayı KOSKİ tarafından “Mavi Bayrak”la ödüllendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar neticesinde Vali Necati Çetinkaya İlköğretim Okulu bahçesinde bir tören düzenlendi. Törene Meram Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, diğer yetkililer ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Programda konuşan Okul Müdürü Halil İbrahim Karademir, öğrencilerin suyu tasarruflu olarak kullanmayı yalnızca okullarında değil, evlerinde de uyguladıklarını kaydetti.

OKULDA YÜZDE 50 TASARRUF SAĞLANDI

KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Konya’da bugüne kadar Mavi Bayrak alma kriterini yerine getiren 4 okul olduğunu hatırlatarak, bu okullar arasında Mavi Bayrağı ilk alan okulun Vali Necati Çetinkaya İlköğretim Okulu olduğunu kaydetti. Yapılan çalışmalarla okulda yüzde 50 su tasarrufu sağlandığını belirten Sorgun, “Geçen yıl Konya’da abone sayımız 25 bin artmasına rağmen, su tüketimiz yüzde 10 oranında azaldı. Bunda en büyük katkıyı sağlayan sizlersiniz’’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin ise, su konusunda tasarruflu çalışmalar yapan okulların önümüzdeki dönemlerde çeşitli kazanımlar elde edeceğini kaydederek, çalışmayı başlatan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Meram Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu da, günlük hayatımızda 1-2 saat su kesildiği zaman yaşanan sıkıntıları hatırlatarak, “Eğer tedbirimizi almaz ve bu okulun göstermiş olduğu gayreti, çalışmayı genele yayamazsak belki günlerce haftalarca susuz kalma ihtimalimiz var. Bu açıdan öğrencilerimize büyük görevler düşüyor’’ dedi.

OKULA MAVİ BAYRAK VERİLDİ

Konuşmaların ardından çalışmalarda yer alan öğrencilere teşekkür belgelerini protokol üyeleri takdim etti. Vali Necati Çetinkaya İlköğretim Okulu Folklor Ekibi’nin gösterisi ile devam eden programın sonunda, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun Okul Müdürü Halil İbrahim Karademir’e Mavi Bayrağı teslim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;