Baro Başkanı Özen Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Baro Başkanı Özen Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Konya Barosu Başkanı Hasan Özen, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Başkan Akyürek, Türkiye'de hukuk alanında önemli gelişmeler yaşandığını ifade ederken; Baro Başkanı Özen de yeni adliye binasının yapımına verdiği destek nedeniyle de Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Konya Barosu Başkanı Hasan Özen, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye'de hukuki alanda yeni çalışmalar yapıldığını, mevzuat çalışmalarının yanında fiziki düzenlemelerin tartışıldığını belirterek, hakim ve savcılarla birlikte avukatların sorunlarının da gündeme getirildiğini ifade etti. Konya'da hukuk camiasında yeni bir süreç yaşandığını kaydeden Başkan Akyürek, 'Yeni adliye binası Selçuklu mimarisi tarzında yapılıyor. Belediyelerimizin de buna katkıları var. Konya'da buna göre planlarda yeni düzenlemeler yapılıyor. Bu dönemde bahsettiğimiz tüm yapısal değişimlerin gerçekleşmesini diliyorum' dedi.

Konya Barosu Başkanı Hasan Özen de, meslektaşları Tahir Akyürek'in Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından onur duyduklarını ifade ederek, Konya'da yaşanan değişimi hissettiklerini söyledi. Özen, yeni adliye binasının yapımına verdiği destek nedeniyle de Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Baro Başkanı Hasan Özen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e çini tabak hediye etti. Başkan Akyürek de Özen ve yönetim kurulu üyelerine sema figürü bulunan tablo hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;