Balkanlarda Ramazan Programları Sona Erdi

Balkanlarda Ramazan Programları Sona Erdi

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Bayrampaşa Belediyesi ile birlikte yürüttüğü Balkanlarda Ramazan programları sona erdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Bosna Hersek'in Mostar şehrinde başlayan programların Balkanlarda 19 şehirde yapıldığını belirterek, Ramazan coşkusunun Balkanlarda da yaşanmasına vesile olduklarını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Bayrampaşa Belediyesi ile birlikte yürüttüğü Balkanlarda Ramazan programları Bulgaristan ve Romanya’da yapılan programlarla sona erdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan ayının birinci günü Bosna Hersek’in Mostar şehrinden hareket eden Bereket Konvoyu’nun, son olarak Bulgaristan’ın Şumnu ve Kırcaali şehirleri ile Romanya’nın Köstence ve Mecidiye şehirlerinde iftar sofraları kurup sema gösterileri gerçekleştirdiğini belirtti. Ülkemizde yaşanan Ramazan coşkusunun gerçekleştirilen programlarla Balkanlarda da aynı güzellikle yaşandığına dikkat çeken Başkan Akyürek, “Balkan ülkelerinde yaşayan soydaşlarımızla iftar programlarında bir araya gelerek bu coşkuyu onlarla paylaştık. Programlarda her dinden yüzlerce insan bir araya gelerek dostluk köprüleri kurdu. Gidilen her ülkede büyük bir sevgiyle karşılanan Bereket Konvoyu’nu oluşturan Bayrampaşa Belediyesi’ne, organizasyona destek olan herkese ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Ramazan ayının ilk günü Bosna Hersek’ten yola çıkan Bereket Konvoyu, Ramazan ayı sonuna kadar Sırbistan-Karadağ, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’da 19 şehirde iftar ve sema programları düzenledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;