Balkan Ülkelerinde Konya ve Mevlana Günleri

Balkan Ülkelerinde Konya ve Mevlana Günleri

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı boyunca Balkan ülkelerinde toplam 19 şehirde iftar ve sema programları düzenleyecek. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, amaçlarının Mevlana coşkusunun Balkan ülkelerinde de yaşanmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Ramazan Ayı’nda Balkan ülkelerinde tanıtım programları düzenleyecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, toplumsal paylaşma ve yardımlaşmanın arttığı, insanların birbirleri ile güzellikleri paylaştığı Ramazan Ayı’nda Balkan ülkelerinde yaşayan soydaşlarımızla iftar programlarında bir araya geleceklerini belirterek, amaçlarının Ramazan coşkusunun Balkan ülkelerinde de yaşanmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Balkan ülkelerinde İstanbul Bayrampaşa Belediyesi ile birlikte düzenlenecek programlarda iftar yemeği ve sema gösterilerinin yer alacağını kaydeden Başkan Akyürek, programların 13 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında Bosna Hersek, Sırbistan-Karadağ, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’nın toplam 19 şehrinde yapılacağını ifade etti.

Ramazan Ayı boyunca program yapılacak ülkeler ve şehirleri şöyle: Bosna Hersek; Saraybosna, Mostar, Gorazde, Senidca. Sırbistan-Karadağ; Tutin. Kosova; Mitrovitsa, Priştina, Prizren. Makedonya; Üsküp, Kalkandelen, Struga. Arnavutluk; Elbasan, İşkodra. Yunanistan; İskeçe, Gümülcine. Bulgaristan; Kırcaali, Şumnu. Romanya; Bükreş, Köstence.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;