Bakan Tüzmen: 'Konya Geleceğin Şehri.'

Bakan Tüzmen: 'Konya Geleceğin Şehri.'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret eden Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Konya'nın sanayi ve turizm potansiyeli, düzenli alt ve üst yapısı ile gelecekte dünyanın en önemli şehirlerinden biri olacağını söyledi. Başkan Tahir Akyürek, Konya'da büyük bir hizmet atağı içinde olduklarını belirterek, Konya'yı Avrupa şehirleri ile anılır hale getirmek için hep birlikte çalıştıklarını vurguladı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya'ya gelen Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'da büyük bir hizmet atağı içinde olduklarını belirterek, bütçenin yüzde 70'ini yatırımlara ayırdıklarını ifade etti. Devraldıktan sonra iki katına çıkardıkları bütçe ile daha çok yatırım yapar hale geldiklerini kaydeden Başkan Akyürek, Konya'yı Avrupa şehirleri ile anılır hale getirmek için hep birlikte çalıştıklarını vurguladı. Konya'da 2007 ve 2008 yıllarında önemli uluslar arası toplantıların yapılacağını hatırlatan Başkan Akyürek, bu süreçte Konya'nın önemli yatırımlara sahne olacağını kaydetti.

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen de, Konya'nın Anadolu'da kendi başına başarıyı yakalayan önemli bir şehir olduğunu belirterek, özellikle son dönemde dış ticaret ve sanayi alanında gösterilen başarının takdir edildiğini söyledi. Ülke ihracat ortalamasının iki katı ihracat ortalamasına ulaşan Konya'nın inanç turizmi ile ön palana çıktığını kaydeden Bakan Tüzmen, şehrin dokusunun bozulmadan planlandığını vurgulayarak Başkan Akyürek'e teşekkür etti. Konya'nın düzenli alt ve üst yapısı ile gelecekte dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Konya, dünya için çok önemli miras olan bir şehirdir. Konya'da caddelerin ve sokakların şehrin nefes alacağı şekilde yapılması bizleri memnun etti. Bu başarılar Konya'yı uluslar arası platformlarda cazibe merkezi haline getirmiştir. Başarılı çalışmaları nedeniyle Başkan'a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum' dedi.

Başkan Akyürek, ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri'ni imzalayan Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'e sema figürü işlenmiş bir tablo hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;