Bakan Özak'tan Başkan Akyürek'e Ziyaret

Bakan Özak'tan Başkan Akyürek'e Ziyaret

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Bugüne kadar Konya'da yapılamayanları yapmaya ve şehirdeki kaliteyi yükseltmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Akyürek Bakan Özak'a çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Konya'nın çağdaş bir Türk şehri olduğunu söyleyen Bakan Özak, Konya'daki birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

Bir dizi açılış ve Büyükşehir Belediyesi Ereğli Köprülü Kavşak Temel Atma Töreni’ne katılmak üzere Konya’ya gelen Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da bugüne kadar yapılamayanları yapmaya ve kaliteyi yükseltmeye çalıştıklarını söyledi. Bütçesinin %70’ini yatırıma aktaran Büyükşehir Belediyesi’nin hazine ve maliye kaynaklarından gelen paraların dışında kaynak oluşturduğunu kaydeden Başkan Akyürek bu konuda 2006 yılında Türkiye genelinde birincilik elde ettiklerini hatırlattı. Belediyeler yasasıyla ilgili düzenlemeler nedeniyle hükümete teşekkür eden Başkan Akyürek, kendi yatırım imkânını kendisi üretmeyen belediyelerin başarılı sayılamayacağını kaydetti. Başkan Akyürek konuşmasında sosyal belediyecilik alanında yapılan eğitim yardımları hakkında da bilgi verdi.

Konya’nın çağdaş bir Türk şehri olduğunu belirten Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak da Konya’daki takım ruhuna dikkat çekti. 10 bin öğrenciye burs vermenin kolay olmadığının altını çizen Bakan Özak, Konya’nın tarih, kültür ve sanatta önemli bir şehir olduğunu kaydetti.

Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Başkan Akyürek Bakan Özak’a günün anısına ney, Mesnevi ve çini vazo hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;