Bakan Güler: 'Konya Su Şehri Olacak.'

Bakan Güler: 'Konya Su Şehri Olacak.'

Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Bağbaşı Barajı ve Mavi Tünel'in tamamlanması ile Konya'nın su şehri olacağını vurguladı. Bakan Güler, Konya'nın özellikle jeotermal, altın ve kömür konusunda önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Konya'da Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Bakan Güler'i karşılayan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Übeyid Aça, Büyükşehir Belediyesi yatırımları hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesi'nin hem fiziki, hem sosyal, hem de kültürel alanda çalışmalarının yoğun olarak devam ettiğini kaydeden Aça, 2007 yılı dolayısıyla da Konya'ya 100 önemli eser kazandırılacağını ifade etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler de, Konya'daki yatırımların artarak devam etmesinin memnuniyet verici olduğunu belirterek, Konya'nın yer altı kaynakları açısından da son derece zengin bir şehir olduğunu söyledi. Konya'nın özellikle jeotermal, altın ve kömür konusunda önemli bir potansiyele sahip olduğunu hatırlatan Bakan Güler, 'Konya için Bağbaşı Barajı ve Mavi Tünel konusunda hızlı çalışmalarımız var. İnşallah yapılan çalışmalarla Konya su şehri olacak. Konya, su konusunda geleceğe hazırlanıyor' dedi. Türkiye'yi Ankara'dan değil, yerinden yönettiklerini vurgulayan Bakan Güler, sürekli projeleri yerinde görerek hız kazandırdıklarını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Übeyid Aça, Bakan Güler'e Mevlana figürü işlenmiş tablo, Mesnevi ve Mevlana Müzesi maketi hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;