Bakan Çelik: 'Konya sürekli gelişiyor, güzelleşiyor.'

Bakan Çelik: 'Konya sürekli gelişiyor, güzelleşiyor.'

Konya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Konya'ya her gelişinde şehrin değişip güzelleştiğini görmekten mutlu olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Konya'ya yaptıkları her hizmette kalitenin yükseltilmesini ve yapılamayanı yapmayı amaçladıklarını ifade ederek, 'Konya, geleceğe hazır' dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

Bakan Çelik'e çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Akyürek, Konya'nın gelişimine paralel olarak çalışmaların yoğunlaştığını kaydederek, yapılan hizmetlerde kalitenin yükseltilmesi ve bugüne kadar yapılamayan projelerin yapılması için çalıştıklarını ifade etti.

KONYA GELECEĞE HAZIR

Okulların kalitesinin yükseltilmesi çalıştıklarının da devam ettiğini vurgulayan Başkan Akyürek, tüm okul bahçelerinin ağaçlandırıldığını, fiziki mekanlarının düzenlendiğini ifade etti. Konya'nın geleceğe daha hazır olduğunu belirten Başkan Akyürek, 'Gelecek yıl sonuna kadar bağışlanan okullarının tamamlanmasını hedefliyoruz. Valiliğimiz ile birlikte okul bağışının yanında derslik bağışı kampanyasını da başlatacağız. Milli Eğitim bu dönemde çağ atladı. Konya da buna ayak uyduruyor' dedi. Başkan Akyürek, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye'de ilk defa protokol imzalayarak başlattıkları meslek edindirme kursu çalışmalarının da başarıyla devam ettiğini sözlerine ekledi.

KONYA, SÜREKLİ GELİŞİYOR

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de, Konya'ya her gelişinde şehrin değişip güzelleştiğini görmekten mutlu olduğunu kaydederek, Mevlâna Kültür Merkezi'nin tamamlanmasında dönemin Kültür Bakanı olarak emeği olduğunu ifade etti. Mevlâna Kültür Merkezi'nin kendileri için bir yüz akı olduğunu vurgulayan Bakan Çelik, 'Konya gibi bir medeniyet şehri, kültür başkentinde kültür merkezinin olmaması büyük bir eksiklikti. Merkezin bizim dönemimizde tamamlanması iftihar vesilesidir' dedi. Yaptığı başarılı çalışmaları nedeniyle Başkan Akyürek'e teşekkür eden Bakan Çelik, sözlerini 'Siz Konya'ya, Konya da size yakışıyor. Hep birlikte el birliği ile bu çalışmaları burada yürüteceğiz' diyerek tamamladı.

Başkan Akyürek, ziyaretin ardından Bakan Çelik'e Mesnevi ve KOMEK öğrencilerinin hazırladığı bir tablo hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;