Bakan Başeskioğlu Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Bakan Başeskioğlu Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi'nin Olimpiyat Köyü Projesi hakkında bilgi alan Bakan Başeskioğlu, kendilerini heyecanlandıran projeye destek verdiklerini ifade etti.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Konya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.

Bakan Başeskioğlu’na Konya’daki sportif gelişmeler hakkında bilgi veren Başkan Tahir Akyürek, Konya’nın spor şehri olması konusunda sorumluluklarının farkında olarak çalıştıklarını söyledi. Başarılı sporcuları ödüllendirme, amatör kulüpleri destekleme çalışmalarının yanında Konya’da spor altyapısının oluşturulması için de yoğun gayret içinde olduklarını kaydeden Başkan Akyürek, hizmete açılan Bosna Hersek ve Karahüyük Spor Tesisleri’nin yanında iki spor tesisisin yapımının son aşamaya geldiğini, yıl içinde 10 tesisin daha yapılacağını kaydetti.

OLİMPİYAT KÖYÜ ÇALIŞMALARIMIZ HIZLANDI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte Konya’ya Olimpiyat Köyü yapmak için proje çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Başkan Akyürek, “İçinde 33 bin kişilik stadyumu, olimpik veledromu, olimpik kapalı spor salonu, olimpik yüzme havuzu, büyük spor parkı, 100 bin metrekarelik otoparkı, amatör spor kulüpleri için geniş imkanları, antrenman sahaları, sporcu otelleri ile büyük bir spor parkına imza atmak istiyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız hızlandı. Olimpiyatların ve uluslararası müsabakaların Türkiye’de düzenlenmesi durumunda bir ayağının Konya’da yapılmasını sağlamak istiyoruz. Raylı sisteminin de içinden geçeceği spor kompleksini Konya’ya kazandırmak için desteklerinizin devamını bekliyoruz” dedi.

KONYA’YA DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu da, Olimpiyat Köyü Projesi’nin kendilerini heyecanlandırdığını vurgulayarak şunları söyledi: “Bu bölgede bu kapsamda modern bir proje ilk kez yapılacak. Bakanlık olarak buna destek veriyoruz. Konya’daki spor altyapısı bunu hak ediyor. Bu projenin turizme ve diğer sektörlere katkısı olacak. Tüm desteğimiz Konya’nın hizmetinde.”

Ziyaretin sonunda Başkan Akyürek ziyaretin sonunda Bakan Başeskioğlu’na KOMEK’te yapılan Turkuaz renkli Mevlevi Başlığı (Sikke) hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;