Bakan Aydın İstiklal Harbi Şehitliği'ni Gezdi

Bakan Aydın İstiklal Harbi Şehitliği'ni Gezdi

Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İstiklal Harbi Şehitliği'ni gezerek bilgi aldı. Konya'nın Kurtuluş Savaşı'nda önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Bakan Aydın, bir şehitler şehri olan Konya'da yapılan şehitliğin anlamlı olduğunu söyledi.

TÜBİTAK Bilim Kütüphanelerinin açılışı için Konya’ya gelen Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İstiklal Harbi Şehitliği’ni gezdi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek’ten bilgi alan ve şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu panoları inceleyen Bakan Aydın, şehitliğin mimari yapısına ve Kurtuluş Savaşı’nın maketlerle canlandırıldığı müzeye hayran kaldığını ifade etti.

Yapılan eserde geçmişin, günümüzün ve geleceğin bir arada olduğunu kaydeden Bakan Aydın, “Böyle manevi değeri olan eserler dikkat çekiyor. Çünkü dışarıdan gelen misafirler sizden bir şeyler görmek istiyor. İşte burada hem tarih-medeniyet bir arada, hem de bütünüyle Anadolu’nun yansıtıldığı güzel bir müze var. Her şey çok güzel olmuş” dedi.

Konya’nın İstiklal Harbi’nde önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Bakan Aydın, bir şehitler şehri olan Konya’da şehitlerin isimlerinin de yazıldığı eserin mutluluk verdiğini ifade etti.

Konya’nın tüm hizmetlerde çok iyi gittiğini kaydeden Bakan Aydın, daha sonra Şehitlik Defteri’ni imzaladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;