Bakan Akdağ: Konya Ders Alınacak Bir Şehir

Bakan Akdağ: Konya Ders Alınacak Bir Şehir

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Konya'nın belediyecilik açısından ders alınacak bir şehir olduğunu vurgulayan Bakan Akdağ, yapımı devam eden hastaneler ile ilgili müjde verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, fiziki çalışmaların yanında sosyal belediyeciliğe de önem verdiklerini belirterek, Beyrut'ta Ramazan ayı süresince günlük 700 kişiye iftar yemeği vereceklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldiği Konya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

19 YENİ CADDE, 21 KÖPRÜLÜ KAVŞAK

Ziyarette Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları hakkında Bakan Akdağ'a bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için bütün sorunlara aynı anda el atıldığını, özellikle şehir merkezinde açılması gereken caddelerin tamamının açılması çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 19 yeni cadde ile birlikte şehrin ihtiyaç duyduğu 21 ayrı yere köprülü kavşak yapılacağını kaydeden Başkan Akyürek, bunlardan 6'sının bir yılda tamamlandığını, 2007 yılıyla birlikte diğerlerinin inşasına da başlayacaklarını ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR BEYRUT'TA İFTAR YEMEĞİ ÇIKARACAK

Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşarak çeşitli yardımlar yaptıklarını hatırlatan Başkan Akyürek, yardımların kimseyi rencide etmeden ulaştırıldığını vurguladı. Başkan Akyürek, Konya'da yaptıkları yardımların yanında önümüzdeki günlerde Beyrut'a giderek oradaki yetimhanede günlük 700 kişiye iftar yemeği vereceklerini de sözlerine ekledi.

KONYA, DERS ALINACAK ŞEHİR

Sağlık Bakanı Recep Akdağ da, Konya'da belediyeciliğin eskiden beri iyi yapıldığını belirterek, bu dönemde yaşanan gelişmeleri de şehre girerken fark ettiklerini vurguladı. Avrupa Birliği sürecinde şehirlerin modern şehircilik anlayışı ile geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Bakan Akdağ, 'Bu hususta Konya ders alınacak şehir olmaya devam ediyor. Konya sağlık açısından da çok önemli bir şehir. Bu konuda Konya'da ciddi atılımlara devam edeceğiz. Beyhekim Sağlık Kompleksi'ndeki dört binadan ikisini bu yıl ve gelecek yıl bitirerek hizmete sunacağız. Diğerlerini de 2008 ve 2009'da bitireceğiz. Bunun yanında diğer hastanelerde de iyileştirmelere devam ediyoruz. Halkımızın daha iyi hizmet alması için çabalarımız sürecek' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ziyaretin sonunda Bakan Akdağ'a Selçuklu motifi işlemeli çini tabak ve Mesnevi hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;