Bahreynli Doktorlar Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Bahreynli Doktorlar Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya'da bulunan Bahreynli doktorları makamında kabul etti. Başkan Akyürek, Konya'nın birçok konuda olduğu gibi sağlık konusunda da Türkiye'deki önemli merkezlerden biri olduğunu söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya'ya gelen Bahreynli bir grup doktor, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

Heyeti makamında kabul eden Başkan Tahir Akyürek, Konya'nın Türk-İslam medeniyetinin Anadolu'daki ilk başkenti olduğunu belirterek, şu anda nüfus olarak Türkiye'nin dördüncü büyük şehri olan Konya'nın aynı zamanda sağlık konusunda da bir bölge merkezi olduğunu söyledi. Konya'da 6 özel, 3 devlet, 2 Tıp Fakültesi Hastanesi olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, 2 özel hastane ile 5 devlet hastanesinin de yapım aşamasında olduğunu vurguladı. Şehrin bir bölgesinin, göğüs, kalp-damar cerrahisi, onkoloji ve fizik tedavi hastaneleri ile adeta bir sağlık üssüne dönüştürüleceğini kaydeden Başkan Akyürek, 'Bunlar da hayata geçtiğinde Konya Türkiye'deki önemli sağlık merkezlerden biri olacak. Bu yönüyle Konya, sağlık yatırımı yapılabilecek bir şehir konumunda. Yapımı bitme aşamasına gelen hastanelerin işletmelerinin devralınma imkanı olduğu gibi, yeni sağlık yatırımları imkanı da var' dedi. Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık alanında Konya halkının her zaman yanında olduklarını anlatan Başkan Akyürek, hem engelli vatandaşlara yaptıkları sağlık yardımlarının, hem de Evde Bakım çalışmasının örnek teşkil ettiğini söyledi.

Bahreyn heyetinde bulunan doktorlar da Konya'da bulunmaktan olduklarını belirterek, gösterilen ilgi nedeniyle Konya halkına teşekkür ettiler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;