Azerbaycan Eğitim ve Kültür Ataşesi Konya'da

Azerbaycan Eğitim ve Kültür Ataşesi Konya'da

Azerbaycan Eğitim ve Kültür Ataşesi Necibe Necibova, Konya'da eğitim gören Azeri öğrencilerin sorunlarını görüşmek üzere Konya'ya geldi. Başkan Akyürek'i makamında ziyaret eden Necibova, Azeri öğrencilerin çoğunluğunun Konya'da bulunduğuna işaret ederek Konya'nın kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim ve Kültür Ataşesi Necibe Necibova, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Necibova, Türkiye'de binlerce Azeri öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek kardeş ülke Türkiye'de eğitim gören öğrencilerinin çoğunluğunun Konya'da bulunduğunu kaydetti. Necibova, Türkiye'de eğitim gören öğrencilerin Azerbaycan'da etkili görevlere gelmeye başladığını ifade ederek, bunun kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akyürek'de 'Kardeş ülke Azerbaycan ile daha sıcak diyalogların kurulması gerektiğine inanıyorum. Azeri öğrencilerimizin sorunlarının çözümü için elimizden gelen gayreti göstereceğiz' dedi.

Ziyaret sonunda Başkan Akyürek Necibova'ya belediye yayınlarından Mevlâna kitabını hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;