Azerbaycan Büyükelçisi Karslıoğlu Büyükşehir Belediyesi'ne Teşekkür Etti

Azerbaycan Büyükelçisi Karslıoğlu Büyükşehir Belediyesi'ne Teşekkür Etti

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Azerbaycan'da gerçekleştirdiği tanıtım programları büyük ilgi gördü. Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, 'Bu kadar ilgi beklemiyordum. Demek ki, bu programlar onların içindeki duyguları ortaya çıkardı. Bu hizmet, burada kendi kültürümüzün tekrar canlanmasına katkı sağlayacaktır' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Azerbaycan’da gerçekleştirdiği Konya ve Mevlâna Günleri programları, Azerbaycan yönetimi, Azerbaycan halkı ve Azerbaycan’da bulunan Türkler’den büyük beğeni topladı.

Azerbaycan’ın 4 şehrinde 6 gün süren programlar için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Türkiye’nin Azerbaycan Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Hazreti Mevlâna’nın 800’üncü doğum yılında Azerbaycan’da anılmasının öz kültürün canlanması açısından önemli olduğunu söyledi. Azerbaycan halkının Sovyetler Birliği döneminde yaşayamadığı duyguları bu fırsatlarla yaşadığına dikkat çeken Karslıoğlu, “Bu duyguları yaşatmak çok muhteşem bir kültür yansıması oldu. Bu kadar ilgi beklemiyordum. Demek ki, bu programlar onların içindeki duyguları ortaya çıkardı. Bu hizmet, burada kendi kültürümüzün tekrar canlanmasına katkı sağlayacaktır. Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

Azerbaycan’ın Bakü, Hırdalan, Sumgayıt ve Şamahı şehirlerinde 20-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Konya ve Mevlâna Günleri programlarında başta sema gösterileri ve tasavvuf müziği konserleri olmak üzere çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;