Ayna Grubu Yaklaşık 10 Bin Kişiyle Buluştu

Ayna Grubu Yaklaşık 10 Bin Kişiyle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen Mahalle Buluşmaları devam ediyor. Dün akşam Cumhuriyet Mahallesi Pazar yerinde düzenlenen programın konuğu Ayna Grubu oldu. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek farklı bir noktaya gelen Konya'nın 100 bin kişilik yeni bir kent meydanına kavuşacağını söyledi. Ayna Grubu ile eğlenen vatandaşlar, programa konuk olarak katılan ve ülkelerinin oyunlarını sergileyen Güney Koreli öğrencileri de yoğun bir ilgiyle karşıladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’nce hazırlanan Mahalle Buluşmaları devam ediyor. Dün akşam Cumhuriyet Mahallesi Pazar yerinde düzenlenen programın konuğu sevilen müzik grubu Ayna oldu. Yaklaşık 10 bin kişinin izlediği programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in yanı sıra; Ak Parti Konya Milletvekilleri Hasan Angı ve Ayşe Türkmenoğlu da katıldı.

İllüzyon gösterileri, ateş yutan adam, Hacivat – Karagöz ve yılan gösterilerinin sergilenmesiyle başlayan programda, söylenen bir tekerlemeyi en hızlı ve en güzel şekilde tekrar eden bir izleyiciye de bisiklet hediye edildi.

Ayna konseri öncesi sahneye, yaklaşık 1 haftadır Konya’da Büyükşehir Belediyesi’nin Türk Kültürü Etkileşim Programı’nın davetlisi olarak kalan Güney Koreli öğrenciler çıktı. Öğrencilerin sergiledikleri oyunlar vatandaşlar tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Öğrencilerin gösterilerinin ardından sahneyi Ayna Grubu aldı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan grup, i birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi.

KONYA FARKLI BİR NOKTAYA GELİYOR

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, özel bir programda Konyalılarla bir araya gelmekten memnun olduğunu dile getirerek, Mahalle Buluşmaları’na katılan vatandaşlara ve programı düzenleyen yetkililere teşekkür etti. Konya’nın farklı bir noktaya geldiğini vurgulayan Başkan Akyürek, Eski Adliye binasının yıkımının tamamlanmasıyla Konya’nın yeni bir kent meydanına kavuşacağını açıkladı.

Ağustos ayı sonuna kadar sürecek olan ve 20:30’da başlayan Mahalle Buluşmaları programında bu akşam Ahmet Alıcı Huzur Bahçeleri’nde; yarın akşam da Adnan Demirci Karaaslan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda sahne alacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;