Aymanas Sağlık Ocağı ve El Sanatları Merkezi

Aymanas Sağlık Ocağı ve El Sanatları Merkezi

Konya Büyükşehir Belediyesi şehrin her yerinde. Hizmet ağını her gün geliştiren Büyükşehir Belediyesi, konutlaşmanın yaşanmadığı bölgelere açtığı geniş bulvar, arter, kavşak ve caddelerden sonra şehrin tüm alanlarına hizmetlerini yaymaya devam ediyor. Büyük Aymanas mahallesine Geleneksel El Sanatları Merkezi ve Sağlık Ocağı temeli törenle atıldı. Merkez 6 ayda bitirilerek hizmete sunulacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram İlçesi Aymanas mahallesine 'Geleneksel El Sanatları Merkezi ve Sağlık Ocağı' yaptırıyor. Merkezin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Meram Belediye Başkanı Mustafa Özkan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Şen, siyasi parti temsilcileri, belediye yöneticileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Özkan, Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederek ilçelerine yaptıkları hizmetlerin, bölgelenin kalkınmasına fayda sağlayacağını ifade etti.

Başkan Mustafa Özkafa ise, göreve geldikleri günden bu yana şehrin gelişimi için proje ürettiklerini, vatandaşa söz verdikleri tüm yatırımları zamanında en iyi şekilde gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Özkafa konuşmasında 'Sağlık ocağı da el sanatları merkezi de önemli. Halkımızla huzur içinde yaşamak için çaba sarf ediyoruz. Bugün temelini attığımız el sanatları merkezi ve sağlık ocağımızın projesi kendi ekiplerimizce çok kısa bir sürede yapıldı. Meram Belediyesi'nden merkezin yapılacağı alan teslim alınarak çalışmalar başlatıldı.Bayanlara yönelik yapılan bu merkezimizde bölgede ikamet eden genç kız ve hanım kardeşlerimiz buraya, kursa gelerek öğrendikleri el sanatları ile ev ekonomilerine katkıda bulunabileceklerdir. Halkımız burada boş zamanlarını değerlendirecek, aynı zamanda birer meslek sahibi olabilecekler. Bundan dolayı bu merkez bizim önemli yatırımlarımız arasında yer almaktadır. Konya belediyeleri olarak hizmet dönemimizde 4 büyük hastane, 40'ı aşkın sağlık ocağının yapımına vesile olduk. Bütün sağlık merkezlerimiz hala halkımıza en yüksek düzeyde sağlık hizmeti vermektedir. Koruyucu hekimliğin desteklenmesi, hastanelerimizin yükünün azaltılması ve sağlık hizmetlerinin hemşerilerimizin ayağına kadar götürülmesi için sağlık ocaklarının mahallerimize yayılması sağlanmaktadır. Kamulaştırma çalışmasıyla açtığımız Dr: Ahmet Özcan Caddesi üzerinde yapımına başlattığımız merkezimiz halkımıza hayırlı olsun.'dedi.

Konuşmaların ardından merkezin temeli, dualar eşliğinde atıldı. 1800 metre karelik inşaat alanı üzerine oturan merkez iki kattan oluşuyor. Sağlık Ocağı ve El Sanatları Merkezi olarak hizmet verecek inşaat 264 milyar lira harcanarak 6 ayda hizmete sunulacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;