Aykut Kocaman'dan Başkan Akyürek'e Ziyaret

Aykut Kocaman'dan Başkan Akyürek'e Ziyaret

Konyaspor'un yeni Teknik Direktörü Aykut Kocaman Konya'daki ilk ziyaretini Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e gerçekleştirdi. Başkan Akyürek, Konyaspor'un bundan sonra yoluna Aykut Kocaman ile devam edeceğini belirterek, başarılı bir kariyere sahip olan Kocaman ile Konyaspor'un iyi işler başaracağına inandığını söyledi. 2012 Avrupa Şampiyonası'na da değinen Başkan Akyürek, şampiyonanın Konya'da gerçekleştirilmesi için gerekirse yeni stad yapabileceklerini söyledi.

Konyaspor'un yeni teknik patronu Aykut Kocaman oldu. Kocaman, Konya'daki ilk ziyaretini Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e gerçekleştirdi. Başkan Akyürek'i makamında ziyaret eden Kocaman, Konya'yı beğendiğini belirterek birlikte başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tahir Akyürek, Konyaspor'a sağlanan destek ve Büyükşehir Belediyesi'nin sportif faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Akyürek 'Konyaspor'un altyapı tesisleri oluşuyor. Konyaspor tesisleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Yaklaşık 500 bin metrekarelik bir alan Konyaspor'a tahsis edilecek. Stadyumu devraldık. Yarın çimlerin yenilenmesi çalışması başlıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü destek veriyor. 15 günde çalışmanın bitirilmesini hedefliyoruz. 2012 yılında Avrupa Şampiyonası'na aday kentiz. Mevcut stadın kapasitesinin yükseltilmesi ile ilgili proje hazırlıkları devam ediyor. Stadyum bu konuda yeterli olmazsa yeni bir stad yapacağımızı ilgililere bildirdik.' dedi.

'Kocaman ile çalışmak bizim için son derece olumlu.'diyen Başkan Akyürek,' Sizinle çalışmak taraftarımız nezdinde de heyecan oluşturacaktır. İyi niyetimiz karşılıklı olarak devam edecek. Desteğimiz sürecektir' şeklinde konuştu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;