Avrasyalı İşadamları Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Avrasyalı İşadamları Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

12 Avrasya ülkesinden gelen işadamları Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret ettiler. ANSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Öner Boysan, Konya'da her semtte gördükleri çalışmalar nedeniyle Başkan Akyürek'i tebrik etti. Başkan Akyürek, gelecek 20 yılda yapılması gereken çalışmaların, maliyetlerin artmaması için şimdiden planlandığını belirterek, Kent Bilgi Sistemi çerçevesinde Türkiye'de ilk kez nüfus sayımının ev hapsi olmadan yapıldığı şehir olmayı planladıklarını söyledi.

Avrupa Dış Ticaret Köprüsü programlarına katılmak üzere Türkiye'ye gelen 12 Avrasya ülkesinin işadamları heyeti, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Heyet adına konuşan Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (ANSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Öner Boysan, büyük katılımla gerçekleşen toplantıların Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki ticaret hacminin gelişmesine katkı sağlayacağını belirtti. Kısa bir süre için gezdikleri Konya'da her semtte ayrı bir çalışma gördüklerini kaydeden Boysan, çalışmalar nedeniyle Başkan Akyürek'i tebrik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, belediye olarak Konya'nın geleceğini planlayarak çalıştıklarını vurgulayarak, gelecek 20 yılda yapılması gereken çalışmaların, maliyetlerin artmaması için şimdiden planlandığını ifade etti. Çalışmaları süren Kent Bilgi Sistemi çerçevesinde Konya'nın tüm bilgilerinin sayısal ortama aktarıldığını belirten Başkan Akyürek, birkaç ay içinde tamamlanacak proje sayesinde Türkiye'de ilk kez nüfus sayımının ev hapsi olmadan yapıldığı şehir olmayı planladıklarını söyledi. Globalleşen dünyada bölgesel işbirliklerinin önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, dünyada artık şehirlerin çıkardığı markalara, buluşlara ve kişi başı gelire bakıldığını hatırlattı.

Ziyaretin sonunda Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral ile ANSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Öner Boysan ve Avrasyalı işadamları Başkan Akyürek'e Azerbaycan kilimi ile kılıç hediye ettiler. Başkan Akyürek de, Meral'e çift başlı kartal işlemeli bakır tabak ile heyet üyelerine Mevlana Müzesi'nin maketini hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;