Atamalar

Atamalar

Konya Büyükşehir Belediyesi yeniden yapılanıyor. Belediyecilik çalışmalarının yanı sıra Belediye idari kadrosunda da birçok değişiklik yapan Başkan Akyürek yeni göreve getirdiği çalışma arkadaşlarıyla Konya'nın kısa bir sürede çehresinin değişeceğini kaydetti.

Belediyeciliğin bir ekip işi olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Konya'da hizmetin girmeyeceği sokağın kalmayacağını belirtti. Başkan Akyürek '28 Mart Yerel Seçimlerinin ardından yaklaşık 5 ay gibi bir süre geçti. Seçimlerden hemen sonra kolları sıvayarak çalışmalarımıza başladık. Birçok projeyi hayata geçirirken 2005 yılında gerçekleştirilecek eserlerimizin projelerini de hazırladık. Belediyecilik çalışmalarının bir ekip işi olduğunu biliyoruz. Bizlerde bilgi birikimine güvendiğimiz arkadaşlarımızla birlikte Konya'nın adını tüm dünyaya duyuracağımıza eminiz. Yeni göreve gelen arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar dileriz' dedi.

Göreve yeni getirilen birim amirleri ise şu şekilde:

Genel Sekreter Yardımcısı

Süleyman Şenol Aydın

1963 yılında Trabzon'da doğdu. 1987 yılında KADMM Fakültesinden mezun olan Süleyman Şenol Aydın, 1982-1987 yılları arasında Selçuk Üniversitesinde lisans 1987-1990 yılları arasında da yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1993 yılında Selçuk Üniversitesi M.M.F. Şehir Plancılığı Bölümü kurucu bölüm başkan yardımcılığında bulunan Aydın, son olarak S.Ü.M.M.F. öğretim görevlisi görevini yapmaktaydı.

Genel Sekreter Yardımcısı

Abdülmelik Ötegen

1957 yılında Kayseri'nin Develi ilçesinde doğdu. Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulunu bitiren Ötegen, yine Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı. Başbakanlık Bayandırlık ve İskân Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde Emekli Sandığı'na bağlı Emek A.Ş.'de çeşitli görevlerde bulunmuştur. En son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Ulaşım A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Abdülmelik Ötegen evli ve 3 çocuk babası.

Fen İşleri Daire Başkanı

Selim Büyükkarakurtlu

1962 yılında Kadınhanı ilçesine bağlı Karakurtlu köyünde doğan Hacı Selim Büyükkarakurt, 1985 yılında S.Ü. Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. 1985 -1993 yılları arasında serbest Mimarlık yapan Büyükkarakurt, 1993 yılında Selçuklu Belediyesi'nde göreve başladı. 2001 yılında Selçuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürü ve ardından Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Büyükkarakurt, evli ve 2 çocuk babası.

Basın Müdürü

Galip Marlalı

1978 yılında Konya'da doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Konya'da tamamlayan Galip Marlalı, birçok yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Radyo ve televizyon kanallarında da haber müdürlüğü ve yayın yönetmenliği görevlerinde bulunan Marlalı, evli ve 1 çocuk babası.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;