Aslım Caddesi Şehir Trafiğini Rahatlatacak

Aslım Caddesi Şehir Trafiğini Rahatlatacak

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Aslım Bölgesi'ne yapılan 10 km uzunluğundaki Aslım Caddesi, işlevi ile Konya'nın en önemli arterlerinden biri olacak. Bölgedeki çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, sanayi bölgelerinin ulaşımlarını kolaylaştıracak olan caddenin, şehir içi trafiği de önemli ölçüde rahatlatacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Adana Çevre Yolu ile Aksaray Çevre Yollarını birbirine bağlayan 10 km uzunluğundaki Aslım Caddesi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

ŞEHİR İÇİ TRAFİK RAHATLAYACAK

50 metre genişliğinde, çift yönlü olarak yapımı devam eden caddenin Konya'da önemli bir arter olacağını kaydeden Başkan Akyürek, Aksaray ve Anakara Yolları'nı Adana ve Antalya Yolu'na bağlayan Aslım Caddesi'nin yaklaşık 10 milyon YTL'ye mal olacağını söyledi. Aslım Caddesi'ndeki fiziki çalışmaların bu yıl tamamlanacağını vurgulayan Başkan Akyürek, '10 km uzunluğu, 50 metre genişliği ile Konya'nın en geniş caddelerinden biri şu anda Aslım'da yapılıyor. Aslım Caddesi tamamlandığında, Adana ve Antalya Yolu'ndan gelen kamyonlar Belh Kavşağı'na, kent merkezine ve organize kavşağına hiç uğramadan bu yolu kullanarak Ankara ve Aksaray Yolu'na çıkacak. 2. Organize kavşağından şehir içini tamamen by-pass ederek İstanbul Yolu'na çıkmayı sağlayacak Aliya İzzetbegoviç Caddesi ile birlikte düşünüldüğünde, şehir içi trafiği rahatlatacak çok önemli bir arter açıyoruz' dedi.

17.5 KM UZUNLUĞUNDA 3 CADDE

Konya'da ilk defa sanayi bölgelerinin ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla Aslım bölgesinde yapımına başlanan Aslım Caddesi ile birlikte, Aslım Caddesi'ni Ankara Yolu'na sanayi bölgesinden bağlayacak olan 3 farklı caddenin de yapımı devam ediyor. Adana Çevre Yolu ile Aksaray Çevre Yolları birbirine 10 km uzunluğunda 50 metre genişliğinde çift yönlü Aslım Caddesi ile bağlanırken, Ankara Yolu Aslım Caddesi'ne Gülistan, Hüdai ve KOSGEB Caddeleri ile bağlanacak. Aslım ve diğer yeni üç caddenin toplam uzunluğu 17.5 km olacak. Caddeler, tüm altyapı hizmetleriyle birlikte hizmete açılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;