Asfaltta 2005 Hedefi 200 Bin Ton

Asfaltta 2005 Hedefi 200 Bin Ton

Konya Büyükşehir Belediyesi, asfaltlamada rekora koşuyor. Konya'da asfaltlanmadık ve düzenlenmedik cadde kalmayacağını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2005 yılının ilk üç ayında 52.500 ton asfaltın çeşitli cadde ve sokaklarda kullanıldığını bildirdi. Başkan Akyürek, yıl sonuna kadar bu rakamın 200 bin tonu bulacağını açıkladı.

Konya yeni ve modern projelerle kendini yenilemeye devam ediyor. 2005 yılında bir rekora daha imza atarak hizmetlerine devam eden Konya Büyükşehir Belediyesi düzenli altyapısı ve kentleşmesiyle bütün Türkiye'ye örnek oluyor. Şeffaf yönetim, katılımcı demokrasi anlayışıyla Konya'ya hizmet etmeye çalışan Konya Büyükşehir Belediyesi, 2005 yılı hedeflerini tek tek gerçekleştiriyor.

3 ayda 52.500 ton asfalt kullanarak '200 bin ton asfalt' hedefine önemli ölçüde yaklaştıklarını söyleyen Başkan Tahir Akyürek, Konya'da yollarımızın büyük bir bölümü asfaltla kaplanmış durumdadır. Ancak son yıllarda başta şehir merkezi olmak üzere tarihi dokunun yoğunlukta bölgelerde asfaltlama çalışmaları terk edilerek yollar parke taşları ile kaplanmıştır. Şehrimizde asfaltsız cadde ve sokak oranı diğer illere oranla çok düşük seviyededir. Yeni dönemde yapılmaya başlanan doğalgaz boru döşeme çalışmalarının yanı sıra diğer resmi kurum ve kuruluşlarla ortak hareket ederek altyapı hizmetlerini birlikte tek seferde yürütmeye gayret ediyoruz. Büyükşehir belediyemizin ve diğer resmi kurumların çalışmalarıyla birlikte tüm yollar yeniden ele alınmaktadır. Tercihimizi asfalt ve parke taşlarından yana kullanıyoruz. Hizmette kalitenin artırılması ve standartlaştırılması için bütün yollardaki kaliteyi aynı seviyeye getiriyoruz. Özellikle yağmursuyu tahliye kanalları ( oluklu taşlar) ve bisiklet yollarını elden geçirdiğimiz bütün yollarda yapmaya gayret ediyoruz. Fen İşleri Daire Başkanlığımız tarafından 2005 yılında sadece üç ayda Nalçacı, Hastane, Yahya Çavuş, Yaka, Hulusi Baybal, Abdülezel Paşa, Cem Sultan, Şerafettin Caddeleri ile daha bir çok bölge ve değiş alanda asfaltlama çalışması yapılmıştır. Söz konusu bölgelerde 52.500 ton asfalt kullanılmıştır. Kendi öz kaynaklarıyla hizmetlerini yürüten Büyükşehir Belediyemiz şehrimizi geleceğe hazırlamaktadır. Yıl sonuna kadar üretilen ve kullanılan asfalt miktarının 200 bin tonu bulmasını hedefliyoruz. Amacımız 5 yılın sonunda hizmet kalitesiyle ülkeye model olan bir kent oluşturmaktır'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;