Anlık Su Kesintileri

Anlık Su Kesintileri

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü uyarıyor: Bazı mahallelerde, önümüzdeki 20 gün boyunca, şebekede yoğun su çekildiği saatlerde kısa süreli anlık su kesintileri yaşanabilir.

Konu ile ilgili KOSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:

“Akyokuş Su Arıtma Tesisi bakım ve onarım için devre dışı bırakıldı. Tesisle birlikte su deposunun da devre dışı kalması sonucu su şebekesi yeterli beslenememektedir. Şebekeye direk verilen su ile müşterilerimizin mağdur olmasının önüne geçmeye çalışıyoruz. Ancak su kullanımının yoğun olduğu saatlerde şebekeden su çekimi artmakta bu sebepten basınç düşüklüğü yaşanmaktadır. Süreklilik arz etmeyen bu durum, kısa süreli anlık su kesintilerine neden olmaktadır.

Basınç düşüklüğünden etkilenen mahalleler şunlar:

‘Yaka- Köyceğiz, Yunus Emre, Melikşah, Dede Korkut, Süleymanşah, Hocacihan Saray, Hanaybaşı, 100.yıl, Erenköy, Akşemsettin, Akıncılar, Mehmet Akif ve Bedir.’

Bakım onarım çalışmaları 20 gün sürecek. Bu süre içinde müşterilerimizin, her ne kadar kısa süreli anlık su kesintileri olsa da, olumsuzluklara karşı tedbir almalarında fayda vardır. Akyokuş Su Arıtma Tesisinin bakım onarım çalışması tamamlanınca normal işletme devam edecektir.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;