Anlamlı Bayramlaşma

Anlamlı Bayramlaşma

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan Bayramı'nın ilk saatlerini Konya'da okuyan yabancı uyruklu öğrencilerle geçirdi. SADAV tarafından organize edilen ve 270 yabancı uyruklu öğrencinin katıldığı kahvaltıda öğrencilerin sorunlarını dinleyen Başkan Akyürek, öğrencilerden Konya'yı kendi şehirleri, Konyalıları da kendi aile fertleri olarak kabul etmelerini istedi.

Sosyal Araştırmalar Vakfı (SADAV) Genel Merkezi tarafından Ramazan Bayramı’nın ilk günü Konya’da okuyan yabancı uyruklu öğrenciler için kahvaltı ikramında bulunuldu. Akdağ Restaurant’ta gerçekleştirilen programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, SADAV Yönetim Kurul Üyeleri ve Selçuk Üniversitesi’nde eğitim gören 270 yabancı uyruklu öğrenci katıldı. Azerbaycan, Tacikistan, Türkmenistan, Moğolistan, Gürcistan, Afganistan, Romanya, Bosna-Hersek, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi ülkelere mensup olup Selçuk Üniversite’nde eğitim gören öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda Başkan Akyürek, öğrencilerle Bayramın ilk saatlerini geçirmenin kendileri için de ayrı bir duygu olduğunu söyledi. Öğrencilere kendilerini evlerinde hissetmelerini isteyen Başkan Akyürek; “Binlerce kilometre uzaktan gelip şehrimizde eğitim gören öğrencilerimizin bayramda kendilerini yalnız hissetmemeleri için böyle bir programın tertip edilmiş olması bizleri sevindirmiştir. Burada gurbette olabilirsiniz. Konya’yı kendi şehirleriniz, Konyalıları da kendi aile fertleriniz olarak kabul edin. Burada eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkelerinizde ve diğer bölgelerde alacağınız görevlerde insanlığa güzel hizmetler sunacağınıza inanıyorum” dedi.

Öğrencilerin sorunlarını dinleyen Başkan Akyürek, Konya’nın artık bir öğrenci şehri olduğunu, burada bulunan on binlerce üniversite öğrencisinin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen hizmeti yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti.

Programa katılan öğrenciler de Bayramın ilk saatlerini ailesi yerine kendileriyle geçiren Başkan Akyürek’e teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdi. Daha sonra öğrenciler Mevlana Kültür Merkezi’nde yapılan bayramlaşma programına da katıldılar.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;