Ankara Çevre Yolu Orman Yoluna Dönüşüyor

Ankara Çevre Yolu Orman Yoluna Dönüşüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından Konya'ya giriş yapanların yeşillikler içinde karşılanması için başlattığı çalışmalar çerçevesinde Ankara Çevre Yolu'na 30 bin yetişmiş fidan dikimi gerçekleştirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ankara Çevre Yolu üzerinde 200 hektarlık alana 30 bin fidan dikti.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ankara Çevre Yolu ile Trafik Muayene İstasyonu'ndan Karaömerler Köyü'ne kadar olan yaklaşık 200 hektarlık alana 30 bin adet yetişmiş boylu fidan dikildiği belirtildi. Ankara Çevre Yolu'nun yeni dikilen yetişmiş fidanlarla orman yoluna dönüşeceğini vurgulayan Park Bahçeler Daire Başkanı Ceylani Kılıç, 'Yapılan çalışmalarla Konyamıza yeni akciğerler kazandırıyoruz Çevre yollarından Konyamıza giren vatandaşlarımız, zaman içinde orman yolundan girer gibi yeşillerle donatılmış bir alandan geçecekler. Böylelikle, Konya'ya uzanan yollar bir başka güzel olacak' dedi.

Ankara Çevre Yolu üzerinde 200 hektarlık alana; sedir, akasya, dişbudak, akçaağaç, iğde, söğüt, karaçam, güvey kandili, çınar yapraklı akçaağaç, sofora ve benzeri çeşit ağaçlar dikildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;