Amerika'da Konya Gündemi

Amerika'da Konya Gündemi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesi-UTAH Üniversitesi işbirliğiyle ABD'de düzenlenen 'Türk Şehirlerinden Küreselleşmeyi Anlamak: Konya Modeli' isimli sempozyuma katılmak üzere ABD'ye gitti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ABD'nin Utah Üniversitesi ile işbirliği yaparak ABD'de, 'Türk Şehirlerinden Küreselleşmeyi Anlamak: Konya Modeli' adı altında bir sempozyum düzenliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve beraberindeki heyet, sempozyumuna katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere ABD'ye gitti.

Başkan Akyürek ve beraberindeki heyet ABD programı süresince başta BM Kalkınma Fonu Başkanı Kemal Derviş olmak üzere; Türk-Amerikan Sanayi ve Ticaret Odası yetkilileri, NewYork ve Chicago Türkiye Başkonsoloslukları, Chicago, Brooklyn ve Salt Lake City Belediye Başkanları ve burada bulunan iş adamları ile çeşitli temaslarda bulunacak.

Başkan Tahir Akyürek başkanlığında bu ülkeye giden Konya heyeti Konya'nın tanıtımı ve yabancı iş adamlarına sunduğu fırsatlar konusunda işbirliği ve bilgilendirme toplantılarına da katılacaklar.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı'nca UTAH'ta organize edilen sempozyuma ve şehrin tanıtımı için yapılacak toplantılara katılacak olan Konya heyetinin başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yürütürken; heyet üyeleri arasında Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ve belediye yetkilileri yer alıyor.

Basın Kuruluşları için;