Amatör Kulüplere Yardım

Amatör Kulüplere Yardım

Büyükşehir Belediyesi ilimiz merkezde mücadele eden 22 kulübe yaklaşık 20 milyar değerinde malzeme dağıttı

Konya'da sporun gelişimine büyük katkı sağlayan ve spor ve sporcuya desteği kendisine görev olarak kabul eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, ilimizde faaliyet gösteren 22 amatör kulübe dün 20 milyar civarında malzeme yardımında bulunarak sözde değil, özde sporun yanında olduğunu gösterdi.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı sıfatının yanısıra iyi bir sporcu ve Konyaspor'un fahri Başkanı da olan Mustafa Özkafa, profesyonel sporun yanında amatörlere yaptığı bu büyük destekle amatörlerden büyük teşekkür aldı. Dün 12 Nolu Saha'da düzenlenen ve Gençlik Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, ASKF Başkanı Mehmet Baykan, Konyaspor Başkanı Mehmet Köseoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Salih Sedat Ersöz, BESYO Müdürü Nizamettin Çiftci, kulüp yönetici, sporcu ve teknik kadrolarının hazır bulunduğu törende konuşan Özkafa, Milletlerin istikbalinin gençler olduğunu söyleyerek, gençliğe her zaman sahip çıkmak zorunda olduklarını belirtti. Gençliğe yapılan yatırımın hiçbir zaman boşa gitmeyeceğini ve kazançlı olacağını da anımsatan Özkafa, Belediye olarak işlerinin sadece şehir hizmetleri ile iştigal olmak değil, sosyal yaşantıyla da ilgilenmek olduğunu hatırlatarak, "Amatör spor bizim için büyük önem taşıyor. Bunun için yapılan çalışmalar kıymetlidir. Ancak ben bu yaptıklarımızı yeterli görmüyorum. Çünkü bu gençlik daha büyüklerine layık. Bu nedenle şimdi yaptığımız 20 milyarlık yardımın 100-200 milyarlıklarını yapmayı inanarak ve heyecanla söylüyorum. Çünkü iyi insanların yetiştirilmesinde emeğimizin olması bize mutluluk verir. Buradaki genç arkadaşlarımızdan başarılar bekliyoruz. Bu törenlerin devamı inşallah gelecek" diyerek amatörlerden büyük alkış aldı.

22 amatör kulübün takım eşofmanlarını formalarını ve futbol topundan oluşan malzeme paketinin dağıtımını da yapan Özkafa, penaltı çekerek iyi bir futbolcu olduğunu da göstermiş oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa'nın yaptığı yardımın kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen amatör kulüp yöneticileri, "Başkan Özkafa iyi ki var. Her zaman yanımızda oluyor. Bizi zor günlerimizde otobüs, kumanya ve bu tür malzeme yardımlarıyla destekliyor. Kendisine yürekten teşekkür ediyoruz" dediler.

Basın Kuruluşları için;