Altyapıda Yeni Sistem

Altyapıda Yeni Sistem

Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü şehrin altyapısında yeni bir uygulamaya geçti. Tarım İl Müdürlüğü karşısında yapılan Alt Yapı çalışmaları tanıtımı programında söz alan KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzüğüldü, şehrin ana arterleri başta olmak üzere tüm şehir genelinde altyapı çalışmalarının yenileceğini bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü 'Modern Altyapı çalışmaları'nı başlattı.

Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü şehrin altyapısında yeni bir uygulamaya geçti. Tarım İl Müdürlüğü karşısında yapılan Alt Yapı çalışmaları tanıtımı programında söz alan KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzüğüldü, şehrin ana arterleri başta olmak üzere tüm şehir genelinde altyapı çalışmalarının yenileceğini bildirdi. Bir çok Büyükşehirde yerel yönetimlerle halk arasında altyapı çalışmaları yetersizliğinden dolayı sorun yaşandığını ve vatandaşların bu konuda sıkıntılar yaşadığını belirten Yafes Yüzüğüldü,Konya'da şu ana kadar hiçbir sorunun yaşanmadığını ve yeni döşenen UDPE boru sistemleri ile altyapı çalışmalarının daha kolay ve elverişli olarak verileceğini bildirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise Konya'nın altyapı olarak şanslı bir Büyükşehir olduğunu bildirdi. Selçuklu İmparatorluğu zamanında taş örme kanallar şeklinde kullanılan altyapının şehrin büyüyüp gelişmesiyle yetersiz hale geldiğini ve 1990 yılında altyapı çalışmalarına başlandığını, Konya'nın altyapıda Türkiye'ye örnek gösterilen bir il olduğunu söyledi. Başkan Akyürek, 'şehrin mevcut altyapı çalışmalarına ilave olarak teknolojinin son ürünleriyle takviye etmekteyiz. 50 km. nin üzerinde yeni hat döşemesi ve rehabilitesi ile Konyamızın altyapı çalışmaları yüzde 90 oranında tamamlanmış olacak. Konya'mız belediye hizmetlerinde öncü olmayı devam ettiriyor. Yeni uygulamaya geçtiğimiz bu sistem yıllarca sağlamlığını koruyarak dayanıklığını sürdürecektir. 2004 yılı içerisinde yaklaşık 5 trilyonluk bir yatırımı hayata geçirdik. 25 Eylül'de Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'ın da katılacağı bir programla, Atıksu Arıtma Tesislerinin temelini atarak, 30 yıllık bölge sorunu artık çözüm bulacak ' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;