Altınbaşak Kültür ve Sanat Etkinlikleri

Altınbaşak Kültür ve Sanat Etkinlikleri

Geleneksel Altınbaşak Kültür ' Sanat Etkinlikleri'nin 10.su 26 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yavuz Bingöl'ün konseriyle start alacak etkinliklerin adeta bir onuncu yıl kutlamasına dönüşeceğini söyleyerek, etkinliklere tüm Konya halkını davet etti. Bu arada etkinliklerin düzenleneceği Kültür Park'ta daha çok vatandaşın katılımını sağlamak amacıyla yapılan yeni düzenlemelerde de sona gelindiği kaydedildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Altınbaşak Kültür etkinlikleri onuncu yılında muhteşem etkinliklere sahne olacak. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Konya Büyükşehir belediye başkanı Tahir Akyürek, 10. yılına muhteşem konserlerle damgasını vuracak etkinliklerde Konyalıların yaklaşık iki hafta sürecek etkinlikte unutamayacakları birbirinden güzel etkinlikleri takip edebileceğini bildirdi. Etkinliklerin ünlü sanatçı Yavuz Bingöl'ün vereceği konserle başlayacağını açıklayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Altınbaşak'ın on yıldır düzenlendiğini, ancak bu yılki etkinliklerin daha farklı olacağını belirtti. Gelecek tüm sanatçıların vatandaşların isteği doğrultusunda Konya'ya davet edildiğini vurgulayan Başkan Akyürek 26 Temmuz Pazartesi akşamı başlayacak etkinliklere sırasıyla Yavuz Bingöl, Latif Doğan, Onur Akın, Erkan Mutlu, Fatih Kısaparmak, Ertuğrul Erkişi, Neşet Ertaş, Mustafa Keser, Musa Eroğlu, Alişan, Sami Savni Özer, Zara ve İbrahim Erkal gibi sevilen sanatçıların katılacağını kaydetti. Konya'nın sevilen sanatçılarının da sahne alacağı etkinliklere tüm Konya halkını davet eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, 26 Temmuz Pazartesi ' 7 Ağustos Cumartesi tarihleri arasındaki etkinliklerin adeta bir onuncu yıl kutlamasına dönüşeceğini belirtti.

Öte yandan etkinliklerin yapılacağı Kültür Park içerisindeki Açık Hava Tiyatrosu'nda yapılan çalışmalarda da sona gelindi. 2 bin kişi kapasiteli tiyatro alanı, yapılan son düzenlemelerle 4 bin 500 kişi kapasiteye yükseltildi.

Basın Kuruluşları için;