Altınbaşak Festivali Karate Gösterileri İle Devam Etti

Altınbaşak Festivali Karate Gösterileri İle Devam Etti

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 'Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali' devam ediyor. Konya Kültür Park'ta gerçekleştirilen spor etkinlikleri Konya'nın çeşitli ilçelerinden gelen Karatecilerin gösterileri büyük ilgi topladı. Geceye katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nin spora ve sporcuya katkılarının devam edeceğini bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 'Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali' kapsamında Konya Kültür Park'ta düzenlenen spor etkinlikleri devam ediyor. Taekwandoculardan sonra dünde Karateciler gösterileriyle ilgi odağı oldu. Konya'nın çeşitli ilçelerinden gelen Karateciler gerçekleştirdikleri gösteri ve müsabakalarla büyük ilgi topladı. Karateciler arasında yer alan bedensel özürlü Karateci Yaşar Sami Gökbala (19) 4,5 yıldır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yılmaz Güney Antrenörlüğünde karate yapmaya çalıştığını, ancak Türkiye'de özürlülere yönelik Karate branşında resmi müsabakalar olmadığı için kendisini gösteremediğini dile getirdi. Gökbala, Karate sporunun kendisine özgüvenini tekrar kazandırdığını belirterek kendisi gibi bedensel engellileri de karate yapmaya davet etti. Organizasyona katılan sporcular ve eğitmenler Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e spora verdiği önem dolayısıyla teşekkür etti.

Geceye katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, muhteşem gösteri ve müsabakaları hep birlikte izlediklerini belirterek çeşitli ilçelerden etkinliklere katılmak üzere gelen sporcu ve sporcu yakınlarına teşekkür etti. Başkan Akyürek, iki yıl aradan sonra Altınbaşak Festivali bünyesine alındığını hatırlatarak spora ve sporcuya gerekli desteği sağlamaya devam edeceklerini bildirdi. Başkan Akyürek, yapılan müsabakalarda dereceye giren öğrencilere madalyalarını takarak başarı dileklerinde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen ise organizasyona katkısı olan eğitimcilere teşekkür ederek birer plaket sundu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;