Altınbaşak Festivali Devam Ediyor

Altınbaşak Festivali Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 'Altınbaşak Kültür Sanat ve Spor Etkinlikleri' devam ediyor. Adnan Demirci ve Hüseyin Turan'ın konserleriyle devam eden festival Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği 'Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali' Adnan Demirci ve Hüseyin Turan konserleriyle devam etti.

Gece geç saatlere kadar süren festivale binlerce kişi katılırken Adnan Demirci ve Hüseyin Turan Konya'da konser vermekten mutluluk duyduklarını, Mevlana Kültür Merkezi'nin açık hava sahnesiyle örnek teşkil ettiğini bildirdi. Birbirinden güzel eserlerini seslendiren sanatçılar, organizasyonun sorunsuz geçmesi dolayısıyla ilgililere teşekkür ederek bugüne kadar gerçekleştirdikleri en güzel konserleri olduğun belirttiler.

Festivale katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kültür ve sanat alanında önemli çalışmaları olduğunu ifade ederek fiziki belediyeciliğin yanı sıra en çok kültürel ve sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini bildirdi. Başkan Akyürek, sanatçılara birer teşekkür plaketi ve Büyükşehir Belediyesi yayınları arasında yer alan Hz. Mevlana'nın Mesnevisini hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;