Altınbaşak Festivali Başlıyor

Altınbaşak Festivali Başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Altınbaşak Kültür- Sanat ve Spor Festivali 25 Temmuz Pazartesi akşamı başlıyor. 19 gün sürecek etkinliklerde birbirinden ünlü sanatçıları Konyalılarla buluşturacak olan festival, Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi Açık Sema Alanı ile Kültür Park'ta gerçekleştirilecek.

Her yıl geneleksel olarak organize edilen Altınbaşak Kültür- Sanat ve Spor Etkinlikleri bu yıl farklı orgnazisayonları ile gerçekleştiriliyor. Ulusal Kitap Fuarı, Tesbih Sergisi, Spor Müsabakaları, Tiyatro oyunları ve ünlü sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilecek onlarca konserle yaklaşık üç hafta sürecek festival Alişan konseriyle başlıyor. Festivale tüm Konyalıların davetli olduğunu bildiren Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Ercan Uslu, etkinlikleri izleyecek olan vatandaşların ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaları için bir dizi tedbir aldıklarını, etkinlikler boyunca şehrin çeşitli merkezlerine otobüslerle izleyicilerin götürüleceğini ifade etti.

Festival 26 Temmuz Pazartesi günü tüm sergilerin birlikte açılışıyla başlıyor. Saat 20.00'de gerçekleşecek açılışların ardından ilk gece sahneyi Alişan ve Ersin Baran alacak. Etkinlik diğer günlerde ger gün saat 20.30'da gerçekleştirilecek. Spor Etkinlikleri Kültür Park'ta ( Açık Hava Tiyatrosu), diğer etkinlikler ise Mevlana Kültür Merkezi (MKM)'nde gerçekleştirilecek.

11. ALTINBAŞAK KÜLTÜR ' SANAT VE SPOR FESTİVALİ

25 Temmuz Alişan ' Ersin Baran

26 Temmuz Haluk Levent ' Uğur Demirci

27 Temmuz Musa Eroğlu ' Mehmet Kayık

28 Temmuz Eşref Ziya Terzi ' Mustafa Cihat ' Ömer Karaoğlu

29 Temmuz İzzet Yıldızhan ' Ahmet Özdemir

30 Temmuz Özcan Deniz ' Ahmet Kurt

31 Temmuz Yavuz Bingöl ' Ahmet Alıcı

1 Ağustos Onur Akın ' Ramazan Koyuncu

2 Ağustos Hüseyin Turan' Adnan Demirci

3 Ağustos Uğur Işılak ' Yüksel Gönüllü

4 Ağustos Tiyatro ' Düş Sokağı Çocukları (Çocuk Tiyatrosu)

5 Ağustos Tiyatro ' 'Tahir ile Zühre'

6 Ağustos Zara ' Bekir Yaylalı

7 Ağustos Ahmet Özhan ' Orhan Çakmak

8 Ağustos Taekwando

9 Ağustos Karate

10 Ağustos Judo

11 Ağustos Güreş

12 Ağustos Boks

Basın Kuruluşları için;