Altıbaşak Festivali Zara Konseriyle Devam Etti

Altıbaşak Festivali Zara Konseriyle Devam Etti

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 'Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali' devam ediyor. 'Bende bir Konyalıyım'diyen Zara, konserinde 'Hz.Mevlana'nın huzurunda, Konya'da bulunmaktan mutluyum 'dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 'Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor Festivali' Bekir Yaylalı ve Zara konserleriyle devam etti. Binlerce Konyalının izlediği konsere Ak Parti Konya Milletvekili Halil Ürün, Konya Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek ve yöneticiler de katıldı.

Bekir Yaylalı'nın konserinin ardından sahneye gelen ünlü Halk Müziği sanatçısı Zara, eserleriyle Konyalıları coşturdu. 'Bende bir Konyalıyım' diyen Ünlü Sanatçı Zara 'Hz.Mevlana'nın Huzurunda, Konya'da bulunmaktan dolayı mutluyum. Böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiğiniz için teşekkür ederim' dedi.

Zara'nın Milli Kültürümüzün Temsilcisi olduğunu dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'değerli sanatçımız Zara hanımefendiye teşekkür ediyorum. Muhteşem bir konser oldu. Büyükşehir Belediyesi şimdi de kültürel ve sosyal belediyecilikte model oluşturuyor.'dedi.

Başkan Akyürek, sanatçılara birer teşekkür plaketiyle Büyükşehir Belediyesi yayınları arasında yer alan Hz. Mevlana'nın Mesnevisi'ni hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;