Alo Doğum-Alo Cenaze İle Sevinci ve Kederi Paylaşıyoruz

Alo Doğum-Alo Cenaze İle Sevinci ve Kederi Paylaşıyoruz

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında kurulan Alo Doğum ve Alo Cenaze merkezleri, vatandaşların hem sevincini hem de kederini paylaşıyor. Alo Doğum Merkezi, 2004 yılından bugüne kadar toplam 6 bin 151 kişiyi hastaneye ve evine taşırken; Alo Cenaze Merkezi de il içi ve il dışına 7 bin 655 cenaze taşıdı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında 2004 yılında hizmete sunduğu Alo Doğum ve Alo Cenaze merkezleri, vatandaşların doğumda sevinçlerini, ölümde kederlerini paylaşıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, doğumdan ölüme kadar insan yaşamının her anında hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’nin Alo Doğum-Alo Cenaze merkezlerinde 3 ambulans, 5 cenaze arabası ve 20 personel ile 24 saat hizmet verdiğini söyledi.

Alo 188 hattından günün 24 saati ücretsiz olarak ulaşılan her iki merkezin vatandaşların en mutlu oldukları günlerinde doğum sevinçlerini, en acı günlerinde de kederlerini paylaşacaklarını kaydeden Başkan Akyürek, Konya Belediyecilik tarihinde ilk kez kurulan merkezlerin, Sosyal Belediyecilik açısından başarılı bir çalışma olduğunu ifade etti.

Başkan Akyürek, Alo Doğum’un 2008 yılında toplam bin 339 kişiyi ambulansla hastaneye ve evine taşıdığını; Alo Cenaze merkezinin ise, şehir içi ve dışına 2 bin 175 cenaze taşıdığını kaydederek, “Kuruldukları 2004 yılından bugüne kadar Alo Doğum merkezi toplam 6 bin 151 kişiyi ambulansla hastaneye, hastaneden tekrar evlerine taşımıştır. Alo Cenaze merkezi ise, bu süreçte şehir içi ve dışına 7 bin 655 cenazeyi taşımıştır” dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;