Alo 185 Su Arıza Hattı 7 Gün 24 Saat Hizmet Veriyor

Alo 185 Su Arıza Hattı 7 Gün 24 Saat Hizmet Veriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'ne bağlı Su Arıza ekipleri 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Gelen her türlü ihbarı anında değerlendiren ALO 185'e 2006 yılının ilk üç ayında 2 bin 895 ihbar geldi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ALO 185 Su Arıza ekibi, kendilerine gelen her türlü ihbarı anında değerlendiriyor.

Haftanın her günü 24 saat hizmet veren ekipler, Konya sınırları içinde bulunan ana hattan, abonelerin sayaç girişlerine kadar olan kısımlarda meydana gelen her türlü arıza ve patlakların tamir edilmesinin yanında, su şebeke ve abone hatlarında eskimiş, yıpranmış, kullanılmaz durumdaki şebeke borularının yenileriyle değiştirilmesini sağlayarak, KOSKİ abonelerine kesintisiz, sağlıklı ve kayıpsız su ulaştırılmasını sağlıyor.

KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 2005 yılının ilk üç ayında ALO 185 Su Arıza hattına toplam 2 bin 645 adet arıza ihbarı yapılırken, 2006 yılının ilk üç ayında toplam 2 bin 895 arıza ihbarı yapıldığını belirtildi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: '2006 yılının ilk üç ayında yapılan 2 bin 895 ihbardan 2 bin 206'sını abone şube yolu, 629'unu ana şebeke, geriye kalan 60'ını ise sayaç, belediye vanası ve kanal arızaları oluşturdu. Konya merkezde hizmet verilmesine rağmen ALO 185 Su Arıza ihbar hattına, Konya'nın Akşehir, Kulu, Çumra, Cihanbeyli v.b ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız tarafından da su arıza ihbarları gelmektedir.'

Açıklamada, su arıza ekiplerinin daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmesi için vatandaşlardan bazı isteklerde bulunuldu. Buna göre;

- Arızanın nereden kaynaklandığından tam emin olun.

- Suyunuz akmıyor ise önce tesisatınızdaki vanalarınızı kontrol edin, sonra borcunuzun olup olmadığını 185'i arayarak öğrenin.

- Tesisatınızda bir arızayla karşılaştığınız durumlarda hemen vanalardan suyu kesin ve fazla sarfiyatı önlemeye çalışın.

- Asılsız ihbarlar sonucunda boşa giden zamanın size geç ulaşılmasına sebep olacağı için asılsız ihbar sonucunda yapılan masrafların hepimizden çıktığını unutmayın.

- Haftanın her günü 24 saat hizmet veren ALO 185 telefon hattını su arızaları için aradığınızda, varsa abone numarasını, yoksa açık adresi vermeniz yeterli olacaktır.

- ALO 185'i arayarak; su kirliliği, su arızaları, kanal arızaları ve kaçak su kullanımından kaynaklanan fiziki su kaçakları hakkında ihbarda bulunabilirsiniz.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;