Ali Bardakoğlu Büyükşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti

Ali Bardakoğlu Büyükşehir Belediyesi'ni Ziyaret Etti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Bardakoğlu, din görevlilerinin ülkenin birliği açısından son derece önemli olduğunun altını çizerek, din, dil ve ailenin toplumun temel taşı olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın milli-manevi değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir görev üstlendiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, çeşitli toplantılara katılmak üzere geldiği Konya'da Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Tahir Akyürek ile bir süre görüştü.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yeni yapılanması ile milli-manevi değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir görev üstlendiğini ifade ederek, bu konudaki çabaları nedeniyle Bardakoğlu'ne teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu da Konya'nın her konuda olduğu gibi din hizmetleri açısından da önemli bir şehir olduğunu vurgulayarak, din görevlileri ile sık sık bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Din görevlilerinin ülkenin birliği açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Bardakoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sosyal alanda daha aktif olması için çalışmalar yürüttüklerini anlattı. Son dönemde okullarda istenmeyen olaylar yaşandığını ve aile yapısının zarar gördüğünü hatırlatan Bardakoğlu, din, dil ve ailenin toplumun temel taşı olduğunu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'na Türkçe, Farsça ve İngilizce Mesnevi, sema figürü işlenmiş tablo, Mevlana Müzesi maketi ve KOMEK öğrencileri tarafından makine nakışı ile yapılan Peygamber Efendimiz'in hayatını anlatan bir tablo hediye etti. Barkadoğlu da Başkan Akyürek'e Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur'an-ı Kerim Tefsiri hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;