Alaaddin Tepesi'ne Türk Bayrağı ve Yeşil Kubbe Motifleri

Alaaddin Tepesi'ne Türk Bayrağı ve Yeşil Kubbe Motifleri

Konya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı, Selçuklu Kartalı ve Selçuklu Yıldızı motiflerinin ardından Alaaddin Tepesi'ne 13 bin çiçekle Türk bayrağı ve Mevlana Müzesi'nin kubbesini yaptı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı, Alaadin Tepesi'ne çiçeklerle Türk Bayrağı ve Mevlana Müzesi'nin kubbesini yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, Vatan Caddesi Köprülü Kavşağı'nın yanına yapılan Selçuklu Kartalı motifinin ilgi görmesinin ardından şehir genelinde çiçeklerle yaptığı motif sayısını artırdı. Alaadin Tepesi'nin Zafer Meydanı'na bakan tarafına Selçuklu yıldızı motiflerini işleyen Park Bahçeler Daire Başkanlığı, yine Alaaddin Tepesi'ni Türk Bayrağı ve Mevlana Müzesi'nin kubbesi ile süsledi. Türk bayrağının orijinal ebatları olan 6x9 metre ebatlarında işlenen motif için; 5 bin 40 adet begonya ve bin 200 adet alisiyum isimli mevsimlik çiçek kullandı.

Tarihin hatırlatılması ve yaşatılması için yapılan çalışmalardan olan Mevlana Müzesi'nin kubbesinin işlendiği 6x10 metrelik motif için de 5 bin 400 adet sedum çiçeği, 80 adet kadife çiçeği ve 960 adet vapur dumanı isimli çiçek kullanıldı. Alaadin Camii ve Selçuklu Sarayı kalıntısının yanına toplam 13 bin çiçekle işlenen iki motif de vatandaşlardan da büyük beğeni topluyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;