Aksaray Kavşağı'na Alternatif Servis Yolu Açıldı

Aksaray Kavşağı'na Alternatif Servis Yolu Açıldı

Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü'nün köprülü kavşak inşaatı nedeniyle kapalı olan Dr. Sadık Ahmet Caddesi'nin Aksaray Kavşağı girişi, Büyükşehir Belediyesi'nin yeni oluşturduğu alternatif servis yolu ile trafiğe açıldı. Kavşak inşaatının uzaması nedeniyle Çimento Kavşağı'nı dolaşarak sıkıntı çeken vatandaşlar, artık daha kısa yoldan Otogar'a ulaşacak.

Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü'nün köprülü kavşak inşaatı yapımı nedeniyle uzun süredir araç trafiğine kapalı olan Aksaray kavşağının Otogar girişi, Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı yeni bir servis yolu ile trafiğe açıldı.

Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü'nce ihalesi yapılarak inşaatına başlanan Aksaray-Ankara Köprülü Kavşağı nedeniyle, Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerindeki ray devreli otomatik bariyerli hemzemin geçit, inşaatın başlaması ile birlikte TCDD tarafından trafiğe kapatıldı. Bunun üzerine, Ankara ile Afyon yollarını birbirine bağlayan Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerindeki yoğun trafik, sinyalize edilen Çimento Kavşağı'na yönlendirilerek alternatif bir güzergah oluşturuldu. Ancak, köprülü kavşak inşaatının yapım süresinin uzaması ve oluşturulan güzergahın uzun olması nedeniyle insanların yaşadığı olumsuzlukları göz önüne alan Büyükşehir Belediyesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerine Aksaray Kavşağı bağlantılı yeni bir servis yolu yaptı. Hemzemin geçide bekçili bariyer sistemi de tesis eden Büyükşehir Belediyesi, yaptığı asfalt çalışmalarının ardından yeni servis yolu trafiğe açtı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yeni açılan servis yolunun daha kısa olması nedeniyle vatandaşları sıkıntıdan kurtaracağı belirtilerek, sürücülerin demiryolu hemzemin geçit yaklaşımlarındaki trafik işaret ve levhalarına uymaları istendi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;