Ak Partili Belediye Başkanları Bir Araya Geldi

Ak Partili Belediye Başkanları Bir Araya Geldi

AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği Belediye Başkanları Toplantısı Büyükşehir Belediyesi'nde yapıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanlarının halkın sorunlarının tamamının çözümüne yönelik çalışmalar yapması gerektiğini söyledi.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek Belediye Başkanları Toplantısı'nın ilki Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Faruk Düğen, her ay düzenli olarak yapılacak toplantılarda belediyeler arası bilgi, proje ve deneyimlerin paylaşılmasının hedeflendiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, halkın beklentilerinin yüksek olduğu bir dönemde belediye başkanlarının küçük-büyük demeden tüm projelere önem vermeleri gerektiğini vurgulayarak, halkın sorunlarının tamamının çözümüne yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Belediyelerin Avrupa Birliği'nden hibe almalarının da önemine değinen Başkan Akyürek, 'AB fonlarından ençok yararlanan belediyelerden biri biziz. Şu ana kadar 8 projeye hibe aldık. AB'ye proje hazırlanması konusunda talepte bulunan belediyelerimize de gerekli desteği vereceğiz' dedi.

Toplantı daha sonra belediye başkanlarının görüş alışverişi şeklide devam etti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki toplantıya Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte AK Parti İl Başkan Yardımcıları Faruk Düğen, Ethem Öztoklu, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaplan, ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;