Ak Parti Konya 3.Yerel Yönetimler Şurası Yapıldı

Ak Parti Konya 3.Yerel Yönetimler Şurası Yapıldı

Ak Parti Konya İl Teşkilatınca organize edilen Konya 3. Yerel Yönetimler şurası yapıldı. Şuraya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanlarından Konya Belediyeler Birliğine üye olmalarını ve birliğin kendi içinde sağladığı güç birliğinden yararlanmalarını istedi.

Ak Parti Konya İl Teşkilatınca organize edilen Konya 3. Yerel Yönetimler Şurası KONEVİ Kültür Merkezi'nde yapıldı. Şuraya Konya bölgesindeki tüm Ak Partili Belediye Başkanları katıldı.

Şurada Belediyeler Birliği ve Kardeş Belediyecilik konusunda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek,' Şehrimizde yeni bir dönem başlamıştır. Bu dönemle birlikte tüm imkânlarımızı en iyi şekilde kullanmak durumundayız. Burada Konya Belediyeler birliğine henüz üye olmayan belediye başkanlarına seslenerek üye olmalarını istiyorum. Belediyeler Birliği bünyesinde ortak araç parkını ve ortak onarım-bakım merkezinin kurulması çalışmalarımız devam ediyor. Bu yöndeki ilk örnek uygulamamızı geçtiğimiz günlerde 28 araçla Çumra ilçemizde gerçekleştirdik. Tüm belediyelerimizin bu hizmetten yararlanmasını istiyoruz. Çünkü biz Konya'yı tüm bölgeleri ile birlikte kalkındırmak ve güçlendirmek hedefindeyiz. Bazen belediye başkanları olarak bir araya gelerek bazı çalışmalar üzeninde fikir alış-verişinde bulunmanız bile bölgeniz için büyük kazanç olabilir. Fikir alış-verişi yaptığınız hizmetler kadar önemlidir. Halkımıza hizmette kalite farkını yaşattın. Kaliteli hizmet üretin' dedi.

Başkan Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'ne AB ile iletişim merkezi kurarak AB sürecinde önemli bir katkı sağlayacaklarını ifade etti. Başkan Akyürek, son altı ayda önemli hizmetlere imza attıklarını, şehrin hak ettiği hizmetleri almaya devam edeceğini bildirdi.

Programda Ak Parti İl Başkanı Ali Sürücü, İl Başkan Yardımcısı Faruk Dügen, Belediye Meclis Üyeleri adına Memiş Kütükçü, İl Genel Meclis Üyeleri adına Mustafa Kurşun ve Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem'de birer konuşma yaptı.

Şura divanı Ak Parti İl Başkanı Ali Sürücü, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Faruk Dügen, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Bölge Sorumlusu Ak parti Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'den oluştu. Şuraya Konya bölgesindeki tüm Ak Partili Belediye Başkanları katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;