Ahmet Şan ve Ünal Karaman Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Ahmet Şan ve Ünal Karaman Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan ve Teknik Direktör Ünal Karaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ünal Karaman'ın Türk futbolunun önemli yıldızlarından biri olmasının yanında, gelecekteki en önemli teknik adamlardan biri olduğunu hatırlatarak, 'Ünal Karaman'a hep birlikte bütün gücümüzle destek vermeliyiz' dedi. Ünal Karaman ise, Konyaspor'a teknik adam olarak değil, Konya'ya spor elçisi olarak geldiğini vurgulayarak, Konyaspor için elinden gelen her şeyi yapacağını kaydetti.

Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan ve Teknik Direktör Ünal Karaman, 28 Ekim Pazar günü oynanacak Sivasspor maçı öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ünal Karaman teknik direktör olduktan sonra Konya’daki sportif faaliyetler açısından yeni bir dönem başladığını belirterek, Konya’da spora hizmet edenlerin her zaman yanında olduklarını ifade etti. Ünal Karaman’ın Konya’ya önümüzdeki yıllarda sportif açıdan önemli hizmetler vereceğini kaydeden Başkan Akyürek, “Biz de sorumluluklarımızın arttığının farkındayız. Elimizden gelen desteği vermeye bundan sonra da devam edeceğiz. Konya’da spor alanında yapılması gereken birçok hizmet var. Kurumsallaşma ve güçlü altyapı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sporun birleştirici ve bütünleştirici yönü daha da ön plana çıkarmak için çalışmalar yürütülecek” dedi.

ÜNAL KARAMAN’A KONYA OLARAK DESTEK VERMELİYİZ

Ünal Karaman’ın Türk futbolunun önemli yıldızlarından biri olmasının yanında, gelecekteki en önemli teknik adamlardan biri olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Ünal Karaman’ın hem Konyalı olması, hem de geleceğin hocası olması Konya için büyük fırsat. Sporda Konya’da yapılması gereken projelerin başarıya ulaşması için Ünal Karaman’a hep birlikte bütün gücümüzle destek vermeliyiz.”

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan da, kulüp tarihinde tesisleşme ve kurumsallaşma adına atılan adımların bu önemde yapıldığını hatırlatarak, Ünal Karaman ile Konyaspor’un istenen başarıyı yakalayacağını ifade etti.

SAHA İÇİNDE VE SAHA DIŞINDA GÜÇLÜ BİR KONYASPOR

Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ise, verdiği destek nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Konyaspor’a teknik adam değil, Konya’ya bir spor elçisi olarak geldiğini, Konyaspor için elinden gelen her şeyi yapacağını vurguladı. Konyaspor’un kısa sürede başarıyı yakalayacağına inandığını belirten Karaman, “Öncelikle güçlü bir altyapı oluşturup bunu takımlarımızla paylaşarak, önümüzdeki yıllarda kendi oyuncusu yetiştirmiş, saha içindeki kadar, sana dışında da spor ruhunu özümsemiş güçlü bir Konyaspor oluşturacağız” dedi.

KONYASPORLULAR DERNEĞİ’NDEN BİRLİK MESAJI

Öte yandan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i dernek üyeleri ile birlikte ziyaret eden Konyasporlular Derneği Başkanı Ekrem Coşkun da, Konyaspor’a verdiği destek nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür ederek, takım ve taraftarlar olarak hep birlikte Konyaspor’un başarısı için çalıştıklarını ifade etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;