Acil Hizmet Ekipleri Bayramda 24 Saat Çalışacak

Acil Hizmet Ekipleri Bayramda 24 Saat Çalışacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda vatandaşların belediye hizmetlerini sorunsuz alabilmeleri için çeşitli tedbirler aldı. Tedbirler çerçevesinde, acil hizmet ekipleri bayramda da 24 saat aralıksız çalışacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı''nda vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için çeşitli tedbirler aldı.

KOSKİ 24 SAAT HİZMET VERECEK

KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince kanal arızaları için 3 araç ve 1 arıza ekibi, su arızaları için 8 ekiple hizmet verecek. KOSKİ ayrıca, bayramın her günü 1 su açma-kesme ve takma-sökme ekibini nöbetçi olarak bulunduracak. Vatandaşlar kanal ve su arızalarını Alo 185’e bildirerek bayram boyunca, günün 24 saati hizmet alabilecekler.

ÇEVRE KONTROLLERİ BAYRAMDA DA SÜRECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 7 adet vakumlu kaldırım temizleme aracı ile, Arefe gün akşamdan başlayarak bayramın son gününe kadar temizlik hizmeti vermeye devam edecek. Hava kirliliği ile mücadele çalışmalarına bayramda da devam edecek olan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, 6 ekiple 24 saat kaçak yakıt denetimi yapacak. Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de, tüm mezarlıkların genel temizliğini yaparak, vatandaşların huzur ve güven içinde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için güvenlik tedbirleri aldı.

TOPLU ULAŞIM

Bayram süresince Pazar tarifesi uygulaması ile hizmet verecek olan Toplu Ulaşım ve Raylı Sistem Daire Başkanlıkları, vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi. Toplu Ulaşım, 11 Ekim 2007 Perşembe günü (Arefe gün) Üçler ve Musalla Mezarlığı’nı ziyaret edecek vatandaşlar için ücretsiz servis kaldırılacak.

FEN İŞLERİ BAYRAM''DA DA ÇALIŞACAK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı da, bayram süresince, yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale etmek üzere 24 saat çalışacak Acil Müdahale Ekibi''nin hizmet vereceğini açıkladı.

İTFAİYE MESAİSİNE DEVAM EDECEK

Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan İtfaiye Daire Başkanlığı; Aydınlık, Meram ve Karatay Grup Amirlikleri''nde çalışmaya devam edecek. İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını Alo 110 no’lu telefona bildirebileceklerini açıkladı.

ZABITA HER TÜRLÜ ŞİKAYETE CEVAP VERECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da Ramazan Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Bayram süresince Otogar’da 2 ekip 24 saat hizmet verecek. Çarşı merkezinde ise bayram süresince her gün 11.00-23.00 saatleri arası 2 ekip hizmet verecek. Vatandaşlar, Zabıta ile ilgili şikayetlerini 265 01 93 numaralı telefona; diğer şikayetlerini ise Büyükşehir Belediyesi''nin 221 14 00 numaralı telefonuna bildirebilecekler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;