AB Sevgi ve Yaşam Deneyimi Projesi'nin İlk Toplantısı Portekiz'de

AB Sevgi ve Yaşam Deneyimi Projesi'nin İlk Toplantısı Portekiz'de

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin AB projeleri çerçevesinde katıldığı Sevgi ve Yaşam Deneyimini Paylaşma Projesi'nin ilk toplantısı Portekiz'de yapıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin KOMEK ile katıldığı projeye Türkiye'nin yanı sıra İtalya, Letonya ve koordinatör olarak Portekiz katılıyor.

Sosyal alanda önemli çalışmalara imza atan Konya Büyükşehir Belediyesi, 7'den 70'e her yaştan insanımıza yönelik önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile katıldığı Avrupa Birliği Sevgi ve Yaşam Deneyimini Paylaşma Projesi'nin ilk toplantısı Portekiz'in Lizbon şehrinde gerçekleştirildi.

55 yaş üstü emekli ve iş sahibi olmayan yetişkinlere yönelik uygulanacak projenin toplantısına Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mustafa Pehlivan ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (SAMM) Müdürü Mücahit Sami Küçüktığlı katıldı.

Portekiz'in koordinatör olarak yer aldığı 12 bin avroluk projeye Türkiye'nin yanı sıra İtalya ve Letonya'nın katıldığını vurgulayan Mücahit Sami Küçüktığlı, Konya'nın gerçekleştirdiği ilk AB Gruindtvig 2 Projesi olan Sevgi ve Yaşam Deneyimini Paylaşma Projesi'nin 55 yaş üstü vatandaşlara bilgisayar kullanımından İngilizce'yi öğrenmeye kadar birçok alanda bilgi ve beceri kazandıracağını söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;