880 Huzur Bahçeleri

880 Huzur Bahçeleri

Konya Büyükşehir Belediyesi Huzur Bahçeleri projesini de hayata geçirdi. Selçuklu İlçesi Yazır mevkiine 750 bin metrekarelik alana 880 adet Huzur Bahçesi yapan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, söz konusu bahçelerden yararlanmak isteyenlerin müracaatlarını almaya başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu ilçesine 880 Huzur Bahçesi yaptı. Apartmanda oturan ve bahçesi olmayan vatandaşlara yönelik yapılan Huzur Bahçesi özellikle; şehir stersinden uzaklaşmak isteyenler için büyük bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Huzur bahçeleri ile ilgili altyapı hizmetlerini tamamladıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ceylani Kılıç, 'Hemşerilerimizi kısmen de olsa stresli şehir hayatında uzaklaştırıp, yine şehir merkezine çok yakın olan bir bölgede oluşturduğumuz Huzur Bahçesi ile huzurlu bir mekana kavuşturmayı amaçladık. Selçuklu ilçemizin Yazır bölgesinde Otogar yakınında hayata geçirdiğimiz huzur bahçelerinin tüm altyapı çalışmaları tamamlandı. Pazartesi günü itibariyle Huzur Bahçesi'nden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın müracaatlarını kabul etmeye başlıyoruz. Vatandaşlarımız müracaat formlarını Park-Bahçeler Daire Başkanlığımızdan ve Kayalıpark'taki Açık Kapı Şubesi'nden temin edebilirler. Huzur bahçemiz yaklaşık 46 ada ve her biri 150 m2'lik 880 adet parselden oluşmaktadır. Parseller kura ile belirlenecektir. Her parselde su tesisatı hazır olarak teslim edilecektir. Müstecirden her ay kira ve su bedeli karşılığı olarak belli bir ücret alınacaktır. Müstecir kabul şartlarını taşıdıkları müddetçe 3 yıl parselini kullanabilecektir. Huzur bahçesi içerisinde sosyal aktivitelerin kazandırılacağı donatılar mevcuttur. Ayrıca halkımıza özellikle organik tarım ve peyzaj uygulamaları ile ilgili gerekli aydınlatıcı bilgilerin verileceği, danışmanlık hizmetlerinin sunulacağı bir enformasyon merkezi oluşturulmuştur. Amacımız; apartman hayatının ve kalabalık şehir yaşantısının sonucu oluşan gerilimi ve stresi atabilme imkanı sağlamak, meşguliyet kazandırmak ve 'havayı, toprağı ve suyu kirletmeden' üretebilmenin verdiği şevk ve mutul olabilme fırsatı sağlamaktır''dedi.

Bir apartman dairesinde oturan ve bahçesi olmayan Konyalılara yönelik düzenlenen bahçelere özellikle kendi sebze ve meyvesini yetiştirmek isteyenlerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Müracaat Formunu İndirmek İçin Tıklayınız

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;