7'den 70'e Yüzlerce Konyalı Bisiklet Şenliği'nde Buluştu

7'den 70'e Yüzlerce Konyalı Bisiklet Şenliği'nde Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Velesbit Şenliği bugün yapıldı. 7'den 70'e yüzlerce bisikletseverin katıldığı şenlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bisikletin Konya'da daha çok ve güvenli kullanımı için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bisiklet-Velesbit Şenliği geniş bir katılımla yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Şefik Can Caddesi Yenişehir Köprülü Kavşağı girişinde yapılan şenliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte, AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Bisiklet Sporunu Kalkındırma Derneği Başkanı Fatih Yılmaz, eski milli bisikletçiler Erol Küçükbakırcı, Tevfik Erdoğdu, Nusret Ergül ve çok sayıda bisikletsever katıldı.

Şenliğe katılan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, ilk kez katıldığı Bisiklet Şenliği’ni çok beğendiğini belirtti. Bisikletin büyük bir özgürlük olduğunu ifade eden Türkmenoğlu, Konya için çok önemli olan bisikleti böyle etkinliklerle gündeme getiren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Bisiklet Şenliği’nin Konya’nın geleneğine ve güzelliğine yakışan bir etkinlik olduğunu vurgulayarak, geleneksel olarak düzenlenen şenliklerin güçlenerek devam edeceğini söyledi. Konya’da son yıllarda bisiklet yolları yapıldığını hatırlatan Başkan Akyürek, bisikletin Konya’da daha çok ve güvenli kullanımı için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Bisiklet Sporunu Kalkındırma Derneği Başkanı Fatih Yılmaz ise, bisiklet sporuna verdiği destek ve bisiklet yollarının yapımı nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Akyürek ve AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu şenliğe katılan bisikletliler ile Şefik Can Caddesi’nde bir tur attılar. 7’den 70’e yüzlerce Konyalının katıldığı ve renkli görüntülere sahne olan turun ardından çekilişle 11 kişiye bisiklet hediye edildi. Ayrıca şenliğe katılan herkese kask verildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;